Gm. Turek: Przekazanie aut, życzenia i podziękowania- czyli spotkanie opłatkowe strażaków z powiatu tureckiego

Opłatek Kowale Księże

Jak co roku druhowie oraz samorządowcy z terenu całego powiatu tureckiego zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Tym razem odbyło się ono 10 stycznia w Kowalach Księżych w gminie Turek. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, bowiem tego dnia oficjalnie poświęcono i przekazano auta dla jednostek OSP Cisew, OSP Żuki, OSP Szadów Pański, OSP Kowale Księże.

Spotkanie ludzi z ogromną pasją
Zaproszonych gości przywitał prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Turku Grzegorz Ciesielski, a następnie przedstawił najważniejsze obszary działań zarządu powiatowego w roku 2019.

-Tradycja spotkań w naszej rodzinie strażackiej jest kontynuowana od 2005 roku. Cieszę się bardzo, że trwamy przy tej formie spotkań w której uczestniczą strażacy z całego powiatu, w której spotykamy się z sympatycznymi, honorowymi gośćmi, z osobami, które wspierają naszą codzienną strażacką działalność i że możemy gościć strażaków odznaczonych najwyższym odznaczeniem- złotym znakiem związku. Jest to tradycyjne spotkanie grupy wspaniałych ludzi, których łączy ogromna pasja, zaangażowanie i wielkie poświęcenie. Jest to spotkanie przy stole, które zbliża, jednoczy, który daje poczucie wspólnoty i wzajemnego zrozumienia- mówił Grzegorz Ciesielski.

Podziękowania oraz życzenia noworoczne złożyli między innymi poseł Ryszard Bartosik, zastępca komendanta głównego PSP Arkadiusz Przybyła, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego Andrzej Piastowski, starosta turecki Dariusz Kałużny oraz komendant PSP Turek Piotr Pietrucha.

Samochody ratowniczo- gaśnicze dla gminy Turek
Podczas piątkowego spotkania głos zabrał między innymi wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk. W swojej wypowiedzi skupił się głównie na obszarze działań, jakim było wyposażenie w roku 2019 jednostek z terenu gminy w samochody bojowe.

- Jednostka OSP Kowale Księże w roku 2019 wzbogaciła się o nowy, średni samochód ratowniczo- gaśniczy z napędem 4x4 volvo, którego całkowity koszt zakupu wyniósł prawie 760 tys.zł, z czego 120 tys.zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, 250 tys.zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz prawie 350 tys.zł z budżetu gminy Turek- mówił Karol Mikołajczyk.

Drugi z samochodów ratowniczo- gaśniczych przekazano podczas spotkania dla OSP Żuki. Całkowity koszt niniejszego zakupu to prawie 197 tys.zł. Środki finansowe pochodziły z oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego w kwocie ponad 142 tys.zł, natomiast gmina Turek przekazała około 55 tys.zł.

-Oprócz tego poprzedni samochód ratowniczo- gaśniczy Kowali Księżych MAN rocznik 2007 został przekazany dla jednostki OSP Cisew. Dla OSP Cisew też zakupiliśmy wspólnie z OSP Cisew peugeot boxer plus wyposażenie samochodu. Natomiast samochód z OSP Żuki przekazaliśmy dla jednostki OSP Szadów Pański- poinformował wójt gminy Turek.

Wszystkie samochody z wyjątkiem nowego MANa dla OSP Kowale Księże do tej pory nie były oficjalnie przekazane. Właśnie dlatego samorządowcy oraz druhowie dokonali symbolicznego aktu podczas piątkowej uroczystości przed remizą OSP Kowale Księże. Auta zostały poświęcone przez kapelan powiatowego strażaków ks. Antoni Janicki wraz z ks. Pawłem Zalewskim z parafii w Kaczkach Średnich. 

Po uroczystej chwili nastąpiła modlitwa, a następnie wszyscy obecni podzielili się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia.

Władysławów: Niebezpieczne zderzenie z koniem. Zwi...
Sojusz Lewicy Demokratycznej podsumowuje rok i łąc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.