Gm.Turek: Skoki i gonitwa za lisem, czyli 10. urodziny Stajni Roka

Hubertus w Stajni Roka

Najpierw skoki przez przeszkody, zawody do najmłodszych i wielka gonitwa za lisią kitą - na deser - pyszny tort. Tak właśnie wyglądała niedziela w Stajni Roka. To niezwykłe miejsce obchodziło swoje 10. urodziny.

Emocji nie brakowało od samego rana. Niedziela w stajni rozpoczęła się od sparingu klubowego, w którym rywalizowano w w kategoriach: debiuty, mini LL oraz konkursie ze wzrastającym stopniem trudności. Dla najlepszych zawodników przygotowano nagrody, medale, puchary i flo. Następnie na parkurze pojawili się najmłodsi jeźdźcy, których zadaniem było pokonanie na kucach specjalnie przygotowanego toru przeszkód. Z uśmiechami na buziach maluchy radziły sobie m.in. ze slalomem i przejazdem przez kawaletki. Czym jednak byłby Hubertus bez poszukiwania lisiej kity? Najpierw na poszukiwania piesze wyruszyły dzieci, a następnie starsi starali się odnaleźć ogon siedząc na końskim grzbiecie. Najbardziej widowiskowym wydarzeniem była jednak pogoń za lisem - złapanie go było nie lada sztuką i wymagało nie tylko doskonałych umiejętności jeździeckich, ale też nie zręczności i sprytu.

Na zawodników i gości czekał także urodzinowy tort przygotowany z okazji 10. urodzin stajni. Z tej okazji przygotowano też wystawę starych i aktualnych fotografii. Popołudnie upłynęło na konkursach, zabawach i rozmowach przy pysznym jedzeniu.

Waldemar Trojan zapowiada Dom Spokojnej Starości w...
Gm. Turek: Drużyna TS gotowa do wyborczych rozgryw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 22 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.