Gm.Turek: Szkoła Podstawowa w Chlebowie obchodziła „Światowy Dzień Oszczędzania”

Światowy Dzień Oszczędzania w Chlebowie

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie obchodzono „Światowy Dzień Oszczędzania”. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a jej głównymi pomysłodawcami są przedstawiciele najprężniej rozwijających się w Europie placówek bankowych.

We środę, 30 października w Szkole Podstawowej w Chlebowie uczniowie wraz z wychowawcami obchodzili „Światowy Dzień Oszczędzania”. Wziąć udział w tej wyjątkowej inicjatywie może każda szkoła, jednak właśnie ta o której mowa odnosi niebywałe sukcesy dzięki wielkiemu zaangażowaniu i kreatywności.

Należy nadmienić, że konkurs zorganizowany z okazji „Światowego Dnia Oszczędzania” jest jedną z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a jej inicjatorami byli przedstawiciele największych europejskich banków. Dla uzupełnienia SKO to Szkolne Kasy Oszczędności, które stanowią jedyny w Polsce program edukacji finansowej umożliwiający najmłodszym dzieciom poznanie zasad działania usług finansowych w praktyce.

Szkoła otrzymała nagrodę III stopnia w konkursie SKO, który organizowany jest już od prawie 50 lat. To kolejna wygrana do której z całą pewnością przyczyniła się jedna z opiekunek dzieci Izabela Białas.

Jury miało natomiast bardzo trudne zadanie. Było nim wybranie najpiękniejszych skarbonek oraz plakatów promujących zdrowie i wykonanych przez wychowanków placówki. Liczyła się pomysłowość, wykonanie oraz zaangażowanie indywidualne uczniów. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez PKO BP, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Władysławów: Roztańczeni święci na radosnym balu
Dobra: Wolontariusze kwestowali na rzecz renowacji...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 17 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.