Gm. Turek: Umowa na dofinansowanie wozu podpisana

Samochód ratownicz-gaśniczy dla Kowali Księżych

Pod koniec czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalach Księżych podpisała umowę o przyznaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W tym roku do powiatu tureckiego trafią trzy średnie samochody o pojemności 2500 litrów. Przeznaczone będą dla jednostek w Kawęczynie, Przykonie oraz właśnie Kowalach Księżych (gmina Turek). Wartość dofinansowania, które otrzymają druhowie z Kowali Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” to 120 000 zł, a wartość całego przedsięwzięcia wynosi 760 000 zł. Zakup samochodu współfinansowany jest także ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 250.000,00 zł oraz z budżetu gminy Turek – 390.000,00 zł.

10 lipca minie termin składania ofert w przetargu na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Kowale Księże.

Patent na bezpieczne wakacje!
Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.