Gm.Turek: Wyjątkowe występy na podsumowaniu projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”

„Szkoła Promująca Zdrowie”

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im.Józefa Mehoffera w Chlebowie przedstawili swoje wyjątkowe talenty. Tym razem zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w uroczystości podsumowującej działalność szkoły w projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie”- ph.Zdrowo i ludowo.

Wydarzenie miało miejsce w piątek, 25 października o godzinie 9.00. Po przywitaniu zaproszonych gości odbyła się prezentacja multimedialna pokazująca wszelkie inicjatywy podjęte przez uczniów i nauczycieli związane ze zdrowym i aktywnym trybem życia.

Chwilę później wychowankowie wprowadzili publiczność w świat ludowych obyczajów oparty nie tylko na wyjątkowo trudnej polskiej gwarze. W przygotowanym montażu słowno- muzycznym było nie tylko wiele prawdy, ale równie humoru. Uczniowie przedstawili nie tylko swój talent wokalny i taneczny. Główni bohaterowie bawili się swoimi rolami oraz wykazali się ogromnym do siebie dystansem. Gratulacje należą się również nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie młodzieży. Publiczność była zachwycona, a przekaz czytelny i dowcipny.

Głos zabrali zaproszeni goście w tym wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, który pogratulował aktorom udanego występu oraz zachęcił do prowadzenia zdrowego trybu życia.

-O zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, ale dla was drogie dzieci i młodzieży informacja, że trzeba dbać o ten rozwój wszechstronnie. I o tę edukację humanistyczną, przyrodniczą, matematyczną zwłaszcza w tych najmłodszych etapach nauki, ale też i to właśnie szkołą czyni dbać o pewne nawyki i przyzwyczajenia dotyczące chociażby zdrowego życia. Bo dzisiaj jesteście młodzi, piękni i zdrowi, ale zdrowie nie jest dane raz na zawsze- mówił wójt gminy Turek.

Uczniowie i pedagodzy przygotowali dla obecnych pyszny poczęstunek i miły upominek w estetycznym flakoniku.
Gm.Turek: Stanisław Kaczmarek nowym ławnikiem Sądu...
Listopad w Kinie „Tur”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 17 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.