Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm. Turek: Znęcali się nad trzylatkiem? Dziecko trafiło do szpitala

KPP Turek

Policja bada czy w jednej z podturkowskich miejscowości doszło do znęcania się nad trzylatkiem. Dziecko trafiło do szpitala. Służby wciąż nie wiedzą w jaki sposób doszło do powstania obrażeń na ciele małoletniego. Organy ścigania zaalarmowała osoba opiekująca się pokrzywdzonym.

W piątek, 24 maja, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymali zawiadomienie, że na terenie jednej z miejscowości gminy wiejskiej Turek dochodzi do znęcania się nad osobą małoletnią. Złożyła je osoba, która pomagała w opiece nad dzieckiem. Według zgłoszenia na ciele trzylatka ujawniono zasinienia oraz zadrapania, które mogły wskazywać, że stosowana była wobec niego przemoc.

W wyniku uzyskanych informacji zostały wszczęte czynności sprawdzające w kierunku ustalenia czy rzeczywiście doszło do popełnienia przestępstwa z art. 207 Kodeksu Karnego (znęcanie się nad osobą najbliższą). Na chwilę obecną wciąż nie są znane dokładne okoliczności powstania obrażeń. Będzie to przedmiotem prowadzonego dochodzenia. Niewykluczone, że konieczna będzie opinia biegłych specjalistów, ponieważ na pierwszy rzut oka nie można jednoznacznie stwierdzić w jaki sposób doszło do powstania uszkodzeń ciała. Pokrzywdzone dziecko zostało jednak przewiezione do szpitala w Koninie, gdzie poddawane jest dalszym badaniom. Według lekarzy jego stan jest dobry i stabilny.

Niezależnie od tego czy ostatecznie prowadzone czynności doprowadzą organy ścigania do wniosku, że zostało popełnione przestępstwo na szkodę małoletniego, czy też nie, apelujemy o to, aby każdy z nas nie był obojętny na krzywdę dzieci i zawsze reagował, kiedy może być zagrożone dobro dziecka. Dzięki temu możemy uratować jego życie i zdrowie.
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Tuliszków: „Z Ekologią Za Pan Brat”, czyli Dzień R...
Malanów: Niedzielne koncerty przegoniły chmury i p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.