Gm. Turek: Druhowie ze Słodkowa powitali nowy wóz

W piątkowy (29 września) wieczór druhowie z jednostki OSP w Słodkowie powitali nowy, lekki samochód strażacki, który od teraz służyć będzie dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Piknik rodzinny z czekami na hale dla szkół podstawowych

Mieszkańcy miejscowości Cisew i okolic wspaniale bawili się podczas pikniku, który zorganizowano w miniony weekend. Podczas wydarzenia przekazane zostały również czeki dla szkół podstawowych w Cisewie i Turkowicach.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Miliony na inwestycje drogowe w Słodkowie Kolonii i Obrzębinie

Ponad półtora miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskała gmina Turek na przebudowę istniejących oraz budowę nowych dróg. Umowy na przekazanie wspomnianych środków podpisano w poniedziałek, 25 września.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Gm.Turek: Kowbojskie stroje i ziemniaczane konkursy, czyli „Święto Pyry” w Żukach

W stylu kowbojskim bawili się uczestnicy wyjątkowego wydarzenia, jakim było Święto Pyry. Ziemniak stał się w miejscowości Żuki bohaterem imprezy, która cieszyła się nie tylko wspaniałą pogodą, ale również dużą frekwencją.

  0 komentarze
0 komentarze

Od ziarenka do bochenka. Dożynkowy chleb podzielony w Cisewie Małym

- Cieszę się niezmiernie, że możemy po raz kolejny uczestniczyć w tym pięknym polskim święcie- dożynkach. Zgodnie z prastarą tradycją po zakończeniu żniw spotykamy się na naszym gminno- miejskim święcie plonów, aby dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory, szczęśliwy przebieg prac żniwnych i opiekę, a rolnikom za ich ciężką pracę dzięki której na naszych stołach nie brakuje chleba- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk podczas Dożynek Gminno- Miejsko- Parafialnych, które w tym roku odbyły się w miejscowości Cisew. Było pięknie, kolorowo i ze smakiem. Dopisała również pogoda oraz nastroje wszystkich uczestników wydarzenia.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Zderzenie dwóch aut w Cisewie. Jedna osoba poszkodowana

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 sierpnia w Cisewie (gm. Turek).

  0 komentarze
0 komentarze

Rowerowa wyprawa pod znakiem bezpieczeństwa

Aktywni miłośnicy spędzanie wolnego czasu wzięli udział w rajdzie rowerowym, który był jednocześnie dobrą okazją, by porozmawiać o bezpieczeństwie.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: „Razem weselej” w Kowalach Księżych

O tym że „Razem weselej” wiemy od zawsze. Przekonali się o tym doskonale uczestnicy festynu, który odbył się w sobotę, 12 sierpnia w Kowalach Księżych w gminie Turek. Organizatorzy przygotowali na ten dzień wyjątkowo wiele atrakcji.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Co dalej ze ścieżkami rowerowymi?

To, że ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż dróg krajowych i drogi wojewódzkiej na terenie gminy Turek są potrzebne nie ulega wątpliwości. Radni podczas ostatniej sesji dopytywali jednak, jakie są szanse, że powstaną one w najbliższym czasie.

  6 komentarze
6 komentarze

Gm. Turek: Montaż paneli fotowoltaicznych zakończony

W ubiegłym tygodniu zakończył się montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców gminy Turek. Do końca października samorząd ma czas na rozliczenie się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w zakresie środków pozyskanych na to zadanie.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.