Gm.Turek: Sukcesy zawodników UKS Sprinter

Zawodnicy UKS Sprinter Słodków otworzyli sezon letni startując na zawodach w Sieradzu i Łodzi. Wyniki które uzyskali w Sieradzu zawodnicy klubu bardzo cieszą i dają nadzieję na wysokie lokaty w zawodach rangi mistrzowskiej.

  0 komentarze
0 komentarze

Druhowie z gminy Turek świętowali w Turkowicach

- Życzę wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia i szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Trudna strażacka służba niech będzie dla wa źródłem satysfakcji i powodem do dumy - mówił prezes OSP Turkowice Wacław Szajrych, otwierając uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wśród gratulacji i życzeń nie zapomniano również o obchodzony 2 maja Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Uczniowie ze Słodkowa na Mistrzostwach Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych

Gmina Żerków była gospodarzem Mistrzostwach Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Ponad milion złotych dla samorządów z powiatu tureckiego na ochronę gruntów rolnych i sadzonki drzew

Pomoc finansową o wartości ponad miliona złotych z przeznaczeniem na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych oraz zakup sadzonek drzew miododajnych otrzymają samorządy z powiatu tureckiego. Umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisano w piątek, 15 kwietnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 30 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turkowicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Janusz Kusociński patronem Szkoły Podstawowej w Słodkowie

Polski lekkoatleta, złoty medalista olimpijski i wielokrotny mistrz oraz rekordzista Polski w biegach średnich i długich Janusz Kusociński będzie patronem Szkoły Podstawowej w Słodkowie, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Taką decyzję podjęli radni podczas sesji zwołanej na 21 marca.

  1 komentarz
1 komentarz

Gm. Turek: W Obrzębinie Aksamitna, w Turkowicach - Niezapominajki. Dwie nowe ulice z nazwami

Radni gminy Turek jednogłośnie podjęli dwie uchwały dotyczące nazwania ulic. W ten sposób Turkowice wzbogaciły się o ul. Niezapominajek, a w Obrzębinie jest już ul. Aksamitna.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Programu "Czyste Powietrze”

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 24 marca 2022 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Gminy Turek, ul. Ogrodowa 4, w sali nr 29.

  2 komentarze
2 komentarze

Gm. Turek: Dzień Sołtysa świętowano w zmodernizowanej świetlicy

Tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Sołtysa, które w tym roku odbyło się w Pęcherzewie (gm. Turek) połączono z podsumowaniem działań podjętych w ramach modernizacji tamtejszej świetlicy wiejskiej. Gościem specjalnym tego dnia był wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Bieg Tropem Wilczym już po raz czwarty w Turku. Na starcie ponad 100 uczestników

W sportowy sposób upamiętniono Żołnierzy Wyklętych podczas kolejnej edycji biegu Tropem Wilczym. To największy w Polsce bieg pamięci, a tegoroczna edycja przyciągnęła w Turku 133 uczestników.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.