Gm.Turek: Zderzenie dwóch aut w Szadowie Księżym

Z utrudnieniami w ruchu drogowym muszą liczyć się kierowcy przejeżdżający przez Szadów Księży (gmina Turek). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Wypadek w Słodkowie Kolonii. Droga zablokowana

Do groźnego zdarzenia doszło przed godz. 15.00 w Słodkowie Kolonii. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a droga jest całkowicie nieprzejezdna.

  0 komentarze
0 komentarze

Uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

Przedstawiciele władz powiatu tureckiego, samorządu miasta Turek oraz gminy Turek złożyli kwiaty przy tablicach upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej. 81 lat temu z rąk enkawudzistów zginęli również mieszkańcy naszego regionu.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Szatnia na medal powstanie w Żukach. Jest dofinansowanie na inwestycje

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął i ogłosił listy rankingowe wniosków zgłoszonych w ramach naboru na dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury turystycznej, sportowej (lekkoatletycznej) oraz w ramach Programu „Szatnia na medal”. Razem z imprezami sportowymi to blisko 7,5 mln zł wsparcia dla organizacji pozarządowych i samorządów. Na liście znalazł się między innymi projekt Gminy Turek.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Do 100 litrów już niewiele. W Kalinowie oddawali krew

Po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Kalinowie odbyła się akcja poboru krwi. Organizatorzy mają zamiar zebrać 100 litrów tego płynu, aby uczcić 100-lecie istnienia parafii w Galewie. Oprócz słodkich paczek dla dawców, tym razem zostały także wręczone vouchery i rozlosowane nagrody.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: UKS Sprinter na Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej

UKS SPRINTER Słodków, 31 stycznia uczestniczył w Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej (Nieoficjalne Mistrzostwa Polski U12, U14, U16) w Toruniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Radni jednogłośnie za budżetem na przyszły rok

Rada gminy Turek zdecydowała jaki kształt będzie mieć przyszłoroczny budżet. W tym względzie wszyscy byli zgodni i radni bez cienia wątpliwości przyjęli zaproponowany plan dochodów i wydatków na 2021 rok.

  10 komentarze
Etykiety:
10 komentarze

Gm. Turek: Sołtys na medal mieszka w Szadowie Księżym

Pracowitość oraz chęć do działania na rzecz lokalnej społeczności sołtysa Szadowa Księżego po raz kolejny zostały docenione. Po raz kolejny Henryk Zagozda otrzymał zasłużone gratulacje w tym również podczas ostatniej sesji Rady Gminy Turek. Sołtys pojawił się na okładce Gazety Sołeckiej w której przeczytać można o dotychczasowych jego osiągnięciach.

  2 komentarze
2 komentarze

Gm.Turek: Jasełka w Chlebowie

Dnia 22 grudnia dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego w Chlebowie przedstawiły Jasełka. Celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Bogaty Mikołaj u druhów z Kowali Księżych

Końcówka roku była szczęśliwa dla druhów z Kowali Księżych. Do jednostki trafiły już mundury i sprzęt zakupione dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Okazją do zaprezentowania tych wyjątkowych bożonarodzeniowych prezentów była pamiątkowa świąteczna fotografia.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.