Góralski występ w centrum Polski. Zespół „Równica” koncertował w Dobrej

Koncert Zespołu Równica
W sobotni (18 listopada) wieczór hala widowiskowo-sportowa w Dobrej wypełniła się góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu w wykonaniu Estrady Regionalnej „Równica”.
Zespół pochodzący z Ustronia tworzą ludzie ze swoimi radościami i smutkami, swoją codziennością, jednak pełni pasji i miłości do tradycji, do pieśni i tańca, które dzięki nim – zarówno dorosłym, jak i dzieciom – nie są tylko wspomnieniem przeszłości, ale są żywą kulturą, mieniającą się, migotliwą, radosną. Reprezentacyjny zespół skupia w swych szeregach blisko 30 osób w różnym wieku, a na swoim koncie ma występu nie tylko na polskich scenach, ale także poza granicami kraju. 
Jednym z przystanków na mapie koncertowej zespołu „Równica” była w sobotni wieczór Dobra. Żywiołowy występ, pełen góralskiej muzyki, kolorów i został nagrodzony gromkimi brawami.
Incydent z udziałem radnego podczas zbierania podp...
Uczniowie z powiatu tureckiego wyróżnieni Stypendi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.