Gospodynie z Będziechowa będą reprezentować Wielkopolskę w finale Bitwy Regionów

Gospodynie z Będziechowa w finale Bitwy Regionów
Już 4 września w Częstochowie Koło Gospodyń Wiejskich z Będziechowa reprezentować będzie Wielkopolskę podczas finału Bitwy Regionów. Nagrodę za sukces w półfinale panie z gminy Kawęczyn odebrały podczas XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku.
 
 
 
 
W sobotę 14 sierpnia na Starym Rynku w Poznaniu wręczono nagrody dla zwycięzców półfinałowego etapu Bitwy Regionów. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się, aż 60 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa wielkopolskiego. Po długich i burzliwych obradach komisja dokonała wyboru. Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Będziechowie, które przygotowało ”Schab z kością nadziewany dziczyzną z sosem borowikowym i zasmażaną kapustą z szagówkami”. Drugą pozycję zajęły „Pyzy z gzikiem” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Lipiny, a trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Rusko, które przygotowały „Pierś z kaczki z karmelizowanym jabłkiem i sałatką z kaszy jaglanej”. 
 
Gospodynie z Będziechowa, mimo krótkiej działalności jako KGW mają już na swoim koncie spore sukcesy. W 2019 roku zajęły drugie miejsce  podczas Półfinału Bitwy Regionów w województwie wielkopolskim, który odbył się 16 czerwca 2019 r.  w Marszewie podczas Marszewskich Dni Pola, Letnich Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMASZ za golonkę po staropolsku z kapustą i grochem i kluskami ziemniaczanymi „Pół na Pół”.
 
Fot. KOWR w Poznaniu
 
 
Przykona: Sportowe emocje podczas Turnieju o Pucha...
Pielgrzymi z Turku na Jasnej Górze
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.