Gran Prix dla Adama Nejme za "Nie ma dymu bez ognia"

Adam Nejme

„Nie ma dymu bez ognia” to tytuł bajki autorstwa Adama Nejme, ucznia klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Za napisanie tego utworu i wzięcie udziału w konkursie autor uzyskał Gran Prix .

Wróćmy do początku tej historii.
7 maja 2020 r. roku Bajoteka ogłosiła konkurs literacki „Dzieci bajki piszą”, któremu przyświecały ambitne w dzisiejszych czasach cele: zachęcenie młodzieży do prezentowania talentów literackich, rozwijanie wyobraźni twórczej, wyrabianie wrażliwości literackiej.

Okazało się, że konkurs przypadł do gustu młodym ludziom. Do organizatorów wpłynęło mnóstwo bajek z całej Polski, w tym kilka pięknych utworów z „Piątki” w Turku.

Na początku czerwca komisja konkursowa, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, oryginalność i niebanalność oraz ogólną estetykę, przyznała wyróżniania i nagrody za I, II i III miejsca oraz Grand Prix za najlepszą pracę, którą okazała się bajka napisana przez Adama Nejme z klasy VI b SP5 w Turku. Opiekunem młodego literata jest nauczyciel języka polskiego, Izabela Matusiak.

Warto podkreślić, iż konkurs, o którym mowa, jest ogólnopolski. Praca Adama zostanie nagrana w formie czytanki i opublikowane na fanpageu Bajoteki na facebooku oraz na YouTube. Jest nam niezwykle miło, że młodzi turkowianie, realizując swoje pasje, sięgają po najwyższe nagrody.

A o czym jest bajka „Nie ma dymu bez ognia”? Aby nie zdradzać wszystkiego można powiedzieć, że wzrusza, uczy i zmusza do refleksji. Zachwyca.

Już niebawem będzie można wysłuchać utworu zdolnego szóstoklasisty, czytanego przez profesjonalną aktorkę. Zapraszamy na strony Bajoteki.
A Adamowi i wszystkim młodym twórcom życzymy dalszych sukcesów. Walczcie o marzenia! Pamiętajcie, że dzięki temu, co tworzycie, kreujecie rzeczywistość. Mówcie za pomocą sztuki o tym, co Was boli, dotyka, wzrusza, zaciekawia, o tym, co myślicie o otaczającym świecie, i dzielcie się tym, o jakim świecie marzycie.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy...
Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu J...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.