Gratulacje, podziękowania i rower dla sołtysa powiatu tureckiego Pawła Wszędybyła

Rower dla Pawła Wszędybyła

Najpopularniejszy sołtys powiatu tureckiego Paweł Wszędybył odebrał dzisiaj niespodziankę od starosty tureckiego. Jak się okazało prezent, którym był rower był strzałem w dziesiątkę, bowiem jak powiedział sołtys- żona i córka miały już swoje rowery, on natomiast zamierzał się na taki właśnie zakup.

Przypominamy, że Paweł Wszędybył z sołectwa Miłkowice z gminy Dobra brał udział w plebiscycie na najpopularniejszego sołtysa Wielkopolski Wschodniej. Zdobył on najwięcej głosów o czym pisaliśmy TUTAJ

Sołtys doceniony został przez starostę powiatu tureckiego, który pogratulował zwycięzcy i w podziękowaniu za ciężką pracę wręczył rower. Nagroda przekazana została we wtorek, 6 sierpnia. W spotkaniu udział wziął również poseł Ryszard Bartosik, który opowiedział po krótce o przedsięwzięciach sołtysa.

-Na spotkaniu z premierem w Łowiczu Paweł Wszędybył otrzymał medal niepodległości. Teraz został doceniony przez szersze gremium, bo przez społeczeństwo. Otrzymał nagrodę, jako najlepszy sołtys powiatu tureckiego i wysoki wynik w rankingu sołtysów. To jest odzwierciedleniem pracy pana sołtysa przez wiele lat, który także aktywnie uczestniczy w pracach rady gminy i pracuje dla całej społeczności miasta i gminy Dobra, a także udziela się w wielu innych działaniach, jak choćby OSP czy parafia i dzięki niemu ta miejscowość się rozwija, kwitnie- mówił poseł.

Klub sportowy, boiska, wyremontowanie i wydzierżawienie świetlicy wiejskiej to niektóre z sukcesów sołtysa z których możne być dumny. Na tym jednak nie koniec, a pomysłów na nowe przedsięwzięcia jest wiele. Jak mówi sam laureat kluczem do sukcesu jest współpraca.

-Żeby być dobrym sołtysem trzeba współpracować ze wszystkimi we wsi, z różnymi organizacjami, z Kołem Gospodyń Wiejskich, ze strażą, z ludźmi. Ze wszystkimi trzeba wspólnie żyć i zachęcać do wspólnych prac i zabaw. Moje hasło przed wyborami było że razem zrobimy więcej. Podtrzymuję to. Czym nas więcej tym więcej zrobimy. Żeby nie pomoc różnych organizacji mnie by tu dziś nie było. To jest również ich nagroda, bo doszedłem tu gdzie jestem- mówił Paweł Wszędybył.

 

Tobiasz Nowicki zdobywcą Złotej Rękawicy. Szymon S...
Kronikarski warsztat z powiatu tureckiego docenion...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - veroni w środa, 07 sierpień 2019 11:50

A nie lepszą nagrodą zamiast rowerka byłby lot samolotem z Kuchcińskim z PiS na koszt podatników?

A nie lepszą nagrodą zamiast rowerka byłby lot samolotem z Kuchcińskim z PiS na koszt podatników?
Gość
środa, 27 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.