Grudzień świątecznym okresem dla SP ZOZ w Turku, czyli uroczyste otwarcie Oddziału Wewnętrznego

Otwarcie Oddziału Wewnętrznego w SP ZOZ

Kolejny oddział w turkowskim szpitalu został wyremontowany. Nowoczesne sale, sprzęt oraz sprzyjający klimat sprawiają, że jest czym się chwalić. Podczas uroczystego otwarcia Oddziału Wewnętrznego dokonano tradycyjnego przecięcia czerwonej wstęgi oraz poświęcenia obiektu.

Dzisiaj, tj. 3 grudnia w turkowskim szpitalu przekazano do użytku kolejny oddział. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów oraz pracownicy szpitala, którzy od dzisiaj pomagać mogą w zdecydowanie lepszych niż dotychczas warunkach.

-Zadanie modernizacji Oddziału Wewnętrznego zaczęło się w 2015 roku. Wtedy wykonano dokumentację projektową. Do prac modernizacyjnych przystąpiono w lipcu 2018 roku. Dzisiaj mamy finał tych długoletnich prac. Koszt modernizacji oddziału to kwota prawie 3,5 mln.zł. W tym miejscu należy podziękować tym, którzy udzielili wsparcia szpitalowi, bo bez tego wsparcia szpital nie byłby w stanie dokonać tej modernizacji- mówił dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak.

Na modernizację Oddziału Wewnętrznego zostało przyznane z budżetu centralnego za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego 1 mln 300 tys.zł. Zaczęła się od prac projektowych, które zaczęły się w 2015 roku i zostały wsparte kwotą ponad 50 tys.zł na dokumentację projektową z budżetu miasta Turku.

-Dziękuję posłowi Ryszardowi Bartosikowi, który wykonał zadanie jako poseł tej ziemi, bo pomógł szpitalowi nie tylko w przypadku Oddziału Wewnętrznego. Wspomnieć trzeba o obecnym pośle, a byłym wojewodzie Zbigniewie Hoffmannie, który uczestniczył w procesie wsparcia naszego szpitala. Kolejnym fundatorem tej modernizacji był powiat turecki, który przeznaczył kwotę ponad 1,5 mln.zł na prace budowlane i ponad 280 tys.zł na wyposażenie oddziałów- dziękował osobom zaangażowanym w remont dyrektor szpitala w Turku.

Podczas uroczystego otwarcia głos zabrał poseł Bartosik, który pogratulował obecnemu Wojewodzie Wielkopolskiemu Łukaszowi Mikołajczykowi i wyraził nadzieję, że powiat turecki nadal będzie wspierany jak dotychczas. Poseł pogratulował również otwarcia nowoczesnego już Oddziału Wewnętrznego.

-Jeśli komuś się coś przydarzy, a niestety czasem tak jest, będzie mógł w normalnych warunkach na poziomie europejskim leczyć się na Oddziale Chorób Wewnętrznych szpitala powiatowego w Turku. Udało nam się to przedsięwzięcie doprowadzić do końca wspólnymi siłami- mówił poseł.

Jak powiedział Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk biorąc pod uwagę aktywność Ryszarda Bartosika oraz starosty Dariusza Kałużnego z pewnością przekazywane będą środki rządowe do powiatu tureckiego.

-Służba zdrowia jest niezwykle ważna. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za to, co robicie dla mieszkańców. Za codzienną troskę. Bo ta modernizacja wpływa na jakość pracy ego szpitala- mówił Łukasz Mikołajczyk.

Dariusz Kałużny przypomniał, że remont oddziału zapoczątkował były starosta turecki Mariusz Seńko, a dzięki dobrej z radnymi powiatowymi możliwa jest realizacja wszelkich planów.

-Grudzień będzie naprawdę świątecznym okresem dla tej placówki, bo przed nami termomodernizacja, kolejna nowa karetka czyli wszystko zmierza w dobrym kierunku. I tak jak wielokrotnie powiedziałem ten szpital ma potencjał i dopóki ja będę przewodniczącym zarządu i będę miał takich dobrych współpracowników, zgraną ekipę w radzie powiatu to nie dopuścimy do likwidacji tego szpitala- mówił Dariusz Kałużny.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na poświęcenie pomieszczeń, a następnie wszyscy zaproszeni goście mieli okazję podziwiać efekty ciężkiej pracy wielu osób.

Przykona: Mamy to! – czyli żłobek TUPTUŚ oficjalni...
Władysławów: Przebudowa odwodnienia ul. Senatorski...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.