Herb Turku na nowych włazach kanalizacyjnych

Właz kanalizacyjny w Turku

Remont deptaka na ul. Kaliskiej był dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku inspiracją do wykonania stylowych pokryw studzienek kanalizacyjnych, będących elementem identyfikującym Miasta Turek.

W wielu miastach włazy kanalizacyjne oznaczone są logo lub herbem. Postanowiliśmy takie rozwiązanie zastosować także na turkowskiej starówce. Tym bardziej, że akurat powstawał nowy deptak na ul. Kaliskiej. Wykonaliśmy nowe żeliwne włazy do studzienek kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Na tych włazach poza nazwą Przedsiębiorstwa, widnieje także herb Miasta Turek. Na nowym deptaku zamontowanych zostało 30 takich pokryw studzienek.

Kolejne takie stylowe włazy montowane będą na innych ulicach starówki w Turku. Planujemy zastosować je na Placu Wojska Polskiego, na Placu Henryka Sienkiewicza, na ulicach Kolskiej i 3 Maja. Herb miasta na pokrywie studzienki ładnie wygląda, ponadto stanowi świetną identyfikację z miejscem. Mamy nadzieję, że i Państwu spodobają się te drobne elementy infrastruktury ulicy, wpływające na jej wizerunek.
Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Przerwy w dostawie wody związane z modernizacją si...
Jak sprawnie odśnieżyć duży podjazd?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.