Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Historia biblii w turkowskiej bibliotece

Historia Biblii

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Turku, od 12 do 21 czerwca, w godzinach otwarcia biblioteki, będzie można oglądać wystawę „Historia Biblii”. Jest to wyjątkowy zbiór egzemplarzy Pisma Świętego zebranych przez wielkiego pasjonatę, pastora Jarosława Gaudka. Wśród wielu egzemplarzy znajdą się oryginały, reprinty i faksymile. Wystawa rozpocznie się od spotkania z jej autorem, które odbędzie się w środę, 12 czerwca, o godzinie 17.00, na które serdecznie zapraszamy.

Ekspozycja, którą będzie można oglądać w turkowskiej bibliotece ukazuje losy powstania, spisania, tłumaczeń, druku i ekspansji księgi, która stała się fundamentem dla wielu kultur i społeczności. Oprócz ciekawych plansz prezentujących historię odkryć tekstów biblijnych, można będzie także zobaczyć egzemplarze Biblii z różnych epok, w różnych językach i wielkościach.

Właścicielem kolekcji, którą będzie można oglądać do 21 czerwca jest pastor Jarosław Gaudek. I to właśnie on, w trakcie otwarci wystawy, opowie o swoich zbiorach. Na to wyjątkowe spotkanie zapraszamy 12 czerwca o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku.
 

 

Brudzew: Sportowa sobota, czyli Biegi Kasztelański...
Gradobicie i ulewy przeszły nad powiatem tureckim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.