Home Staging czyli jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

apartament

Sprzedaż mieszkania to długotrwały proces, do którego trzeba się świetnie przygotować zarówno od strony organizacyjnej, finansowej oraz czasowej. Jeśli poświęcimy odpowiednio dużo energii w przygotowanie mieszkania na sprzedaż, sami zdziwimy się, jakie efekty uzyskamy. Mieszkanie, które zostanie przemyślanie przygotowane do sprzedaży, pozwoli nam na uzyskanie wyższej ceny a także sprawi, że finalizacja transakcji zostanie wykonana znacznie szybciej. Poniżej przedstawione zostały porady i wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Odpowiednie odświeżenie mieszkania kluczem do udanego Home Stagingu
Mieszkanie, które wystawiamy na sprzedaż, powinno wyglądać nienagannie. Należy jednak w tym obszarze zoptymalizować koszta, które jak się okażą przy remoncie, mogą być znacznie wyższe, niż na początku zakładaliśmy. Jak temu zaradzić? Najlepszym pomysłem jest wykonanie podstawowego odświeżenia pomieszczeń - pomalowanie ścian na neutralne, przyjemne kolory, wymiana wszelkich usterek związanych z instalacją sanitarną lub dokładne wycyklinowanie paneli. Takie zabiegi nie uderzą nas zbyt mocno po kieszeni, a powszechnie wiadomym jest, że po wprowadzeniu się nowych właścicieli, będą oni chcieli dokonać pewnych zmian, by mieszkania jak najbardziej odpowiadało im gustom i potrzebom.

Czystość i porządek - absolutny wymóg
Podstawą home stagingu jest jednak niezaprzeczalna czystość i porządek panujący w mieszkaniu. Czyste okna, śnieżnobiałe firany, brak kurzów, zacieków na blacie kuchennym, odkurzone dywany, fotele i sofy bez plam. Każdy z nas powinien przyłożyć się do wysprzątania mieszkania. Do czystego, schludnego mieszkania wchodzi się z przyjemnością, co na pewno będzie miało znaczny wpływ na potencjalną decyzję zakupową. Warto postawić na neutralność mieszkania. Jeśli mamy zawieszone nasze zdjęcia lub na widoku jest masa naszych prywatnych przedmiotów - usuńmy je chwilowo. Dzięki temu osoby odwiedzające mieszkanie znacznie łatwiej wyobrażą sobie siebie jako przyszłych właścicieli. Prosty, lecz skuteczny zabieg.

Pozbądź się mebli, które są zbędne
Przed wizytą potencjalnych kupców, koniecznie wykonajmy przegląd wszystkich mebli, które posiadamy w mieszkaniu. W szczególności powinniśmy skupić się na tych starych, zepsutych meblach, które trzymamy z sentymentu. Nasi potencjalni kupcy takiego sentymentu nie czują a widok starych lub zniszczonych mebli może ich zniechęcić do kontynuowania oglądania, lub finalizacji transakcji. Pamiętajmy o tym i koniecznie pozbądźmy się wszystkich mebli, które nie uatrakcyjniają wnętrza naszego mieszkania.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Gra światłem może zdziałać cuda, szczególnie w przypadku prezentacji naszego mieszkania. Jeśli nasze mieszkanie jest ciemne, kupujący od razu zwróci na to uwagę i optycznie będzie uważać miejsce za mniejsze. By tego uniknąć, dobrze przemyślmy kwestie oświetlenia naszego mieszkania tak, by wydawało się one znacznie bardziej przestronne. Ładne lampy dodatkowo uatrakcyjniają aranżacje mieszkania i mogą wnieść nową świeżość.

Gdy mieszkanie jest już gotowe do sprzedaży należy znaleźć potencjalnych kupców, a zadanie to do najłatwiejszych nie należy. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy doświadczonej agencji nieruchomości ABA, która pomoże Nam w znalezieniu kupca oraz w negocjacjach z nabywcą. Więcej informacji o biurze nieruchomości, jej doświadczeniu znajdziesz pod linkiem: https://www.abanieruchomosci.pl/
Dobra: Podejrzany o kradzież na cmentarzu w rękach...
Urzędują w jednym budynku, a rozmawiają przez … Fa...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 27 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.