Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

I Międzyośrodkowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Zadania z fabryki przyrody i matematyki”

konkurs

W dniu 28 maja 2024 w Zesole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku odbył się I Międzyośrodkowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Uczestnikami konkursu były drużyny czteroosobowe ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Koła, Konina, Rychwała, Słupcy, Ozorkowa oraz Turku.

Wydarzenie to już od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodzieży, jak i nauczycieli, którzy co roku bardzo chętnie biorą w nim udział. Od roku 2010 do 2019 odbyło się dziesięć edycji Międzyośrodkowej Olimpiady Matematyczno – Przyrodniczej przeznaczonej dla gimnazjalistów. Od bieżącego roku wznowiona edycja przyjęła nową nazwę i formę. Uczestników olimpiady i nauczycieli powitał pan Sławomir Kosobudzki Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Turku. Na początku została przedstawiona prezentacja multimedialna, dzięki której wszyscy mogli powspominać minionych dziesięć olimpiad. Następnie każda z drużyn zaprezentowała przygotowany mem przyrodniczy. Następnie drużyny przystąpiły do zmagań konkursowych w dwóch etapach: teoretycznym – testy wiedzy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych oraz praktycznym – doświadczenia. Pytania testowe przygotowane zostały w sposób innowacyjny na platformie edukacyjnej Kahoot z wykorzystaniem tabletów. W części praktycznej uczniowie mieli do wykonania zadania takie jak: nurek Kartezjusza, tangram, lampa lawa, balonowe koło, rozpoznawanie brył oraz kości szkieletu.

O zwycięstwie zadecydowały punkty zdobyte za wykonanie mema, testy online, oraz zadania praktyczne. Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęła drużyna z Konina, drugie Ośrodek z Koła, a miejsce trzecie otrzymała drużyna z Rychwała. Zarówno laureaci jak i pozostałe Ośrodki zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami w postaci gier dydaktycznych.

Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczycielki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych: Iwona Andrzejak, Marlena Graczyk i Agnieszka Idzikowska. Zorganizowanie olimpiady możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Turku.

 

Przykona: Szkolny Festyn z okazji Dnia Patrona, Dn...
Podleśna i Chabrowa. Nowe ulice w Gminie Turek
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.