I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego

Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego

W czwartek 12 października w hali sportowej w Turku przy ulicy Parkowej 3 odbyło się I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem członkiń i członków Kół Gospodyń Wiejskich organizowane przez nową jednostkę budżetową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego- Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku.

Otwarcia forum dokonał kierownik konińskiego oddziału Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi Sebastian Ławniczak, który czuwał nad przebiegiem uroczystości.

Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego przywitał licznie zgromadzonych przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich oraz samorządowców z powiatu tureckiego. Przedstawił kierunki rozwoju Wielkopolski a także zachęcił członkinie i członków KGW do współpracy i uczestnictwa w wieloaspektowym procesie odnowy wielkopolskiej wsi.

Na spotkaniu była obecna Dyrektor Lokalnej Grupy Działania „Turkwska Unia Rozwoju T.U.R” Magdalena Ciołek, która podkreśliła dotychczasowe wsparcie płynące z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Do aktywnej działalności „pro bono” na rzecz lokalnej społeczności wiejskiej zachęcała w swoim wystąpieniu Irena Wojciechowska Liderka LGD „Puszcza Notecka”.

Zgromadzeni przedstawiciele KGW oraz samorządowcy wysłuchali wystąpienia dotyczącego ,,Programu ograniczenia marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” oraz cieszącego się ogromnym zainteresowaniem konkursu pn. ,,Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa”, o którym poinformowała Marta Jachimowska- Kierownik Oddziału Pozyskiwania i Wdrażania Projektów.

Szymon Wdowczyk Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawił zasady dofinansowania dla KGW w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.

Doktor Anna Majda przedstawiła realizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego programy zdrowotne dla kobiet i zachęciła do badań profilaktycznych.

Bartosz Kobus - Dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku podziękował zgormadzonym za ogrom pracy, która jest widoczna w Wielkopolskiej Wsi i zaprosił do rozmów po części oficjalnej.

W kuluarach można było usłyszeć od usatysfakcjonowanych członkiń i członków KGW, że Forum było bardzo potrzebne a pomoc merytoryczna jaką otrzymali podczas prelekcji padła na podatny grunt. Pracownicy Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku zapraszali do współpracy z biurem konińskiego oddziału.

Forum w Turku zapoczątkowało cyklu spotkań KGW w subregionie konińskim.

Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz jeszcze zacniejs...
Tuliszków: Dla strażaków nowy sprzęt i garaże, dla...
 

Komentarze 1

Gość - Gość w piątek, 13 października 2023 23:06

dlaczego nie ma informacji, że materiał jest materiałem wyborczym i powinien być finansowany ze środków komitetu wyborczego

dlaczego nie ma informacji, że materiał jest materiałem wyborczym i powinien być finansowany ze środków komitetu wyborczego
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.