Imponujący wynik! Wolontariusze podczas akcji „Pogotowie Świętego Mikołaja” zebrali prawie 4 tony żywności!

Pogotowie Świętego Mikołaja w Turku

Po raz kolejny wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku zbierali żywność dla potrzebujących rodzin z terenu powiatu tureckiego. W tym roku ilość zebranych produktów była rekordowa, a turkowianie mogą być z siebie dumni.

Zbiórka odbywała się w marketach na terenie naszego miasta. Wolontariusze z pomocą głównych organizatorów turkowskiej akcji- Katarzyny Małachowskiej oraz Zbigniewa Ryczyńskiego zachęcali wszystkich do zakupów. Każdy otrzymał ulotkę informacyjną o przeprowadzanej akcji oraz naklejkę. Jak się okazało ilość produktów była rekordowa, bowiem zebrano aż 3 700 ton, co stanowi 1100 ton więcej niż w roku ubiegłym. Jest to głównie asortyment trwały taki, jak ryż, cukier czy makarony.

-Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w akcję. W tym roku hojność była ogromna. W zbiórce pomagała głównie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego. Na szczególny jednak szacunek zasługują wszystkie osoby, które przyczyniły się do zapełnienia koszyków w sklepach. Wynik był naprawdę imponujący- mówił główny organizator akcji Zbigniew Ryczyński.

W tym roku paczki trafią głównie do osób starszych i potrzebujących. Nie zapomniano jednak o dzieciach, które również otrzymają prezenty od Świętego Mikołaja.

Dziękujemy!
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin...
Brudzew: "Strażakiem nie wystarczy być strażakiem ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 14 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.