Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku

Turniej OSiR

Niepełnosprawni piłkarze spotkali się dzisiaj, tj. 21 czerwca 2022 r., na stadionie w Turku, aby rozegrać Integracyjny Turniej Piłki Nożnej, zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Turku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku oraz Urząd Miejski w Turku.

W Turnieju zagrały drużyny reprezentujące: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Borzęciczkach, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Turku. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, z zwycięzca otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Turku.

Podczas meczy dla uczestników turnieju strażacy z OSP Turek przygotowali pokaz wozu strażackiego i pokaz pierwszej pomocy. Była też grochówka z kotła, słodkie bułki i napoje. Jednak najwięcej emocji było na boisku, bo tam każdy dzielnie walczył o zdobycie gola.

Poza turniejem rozegrany został mecz towarzyski samorządowców z reprezentantami olimpiad specjalnych, który zakończył się wynikiem 1:2. W drużynie samorządowców grali: radni Paweł Kwiatkowski i Marcin Derucki, Jerzy Kurzawa - Zastępca Burmistrza Miasta Turku, Krzysztof Kolenda – Dyrektor OSiR, Bartosz Stachowiak – Dyrektor Muzeum Miasta Turku, Paweł Siwiński – Dyrektor MDK, Tomasz Naglewski – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, Paweł Rogodziński - Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 1, Aleksandra Purcel-Kowalska – kierownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku i Andrzej Sochacki z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku.

Turniej zakończył się zwycięstwem Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, do którego powędrował Puchar Burmistrza Miasta Turku. Kolejne miejsca zajęły drużyny: 2 – SOSW Borzęciczki, 3 – WTZ Turek, 4 – SOSW Rychwał.

źródło: miastoturek.pl

KAS radzi: o czym pamiętać podczas wakacyjnych pod...
Tuliszków: Super Liga Judo w Oleśnicy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.