Inteligentna lodówka – prawdziwa rewolucja w AGD!

Inteligentna Lodówka

Inteligentna lodówka to wciąż nowość, jeśli chodzi o sprzęty gospodarstwa domowego. Nie znajdziemy jej we wszystkich sklepach oferujących tego typu produkty. Ponadto trzeba również liczyć się z tym, że za ten rodzaj lodówki będziemy musieli zapłacić zdecydowanie więcej w porównaniu ze zwykłymi lodówkami, nawet jeśli są one zaopatrzone w dodatkowe funkcje. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, za co tak naprawdę zapłacimy więcej i czym charakteryzuje się inteligentna lodówka.

Jakie funkcje posiada inteligentna lodówka?

Inteligentna lodówka, czy też inaczej lodówka smart, jak każdy tego rodzaju sprzęt ma za zadanie przede wszystkim ułatwić życie domownikom. Jej główną cechą charakterystyczną jest to, że na drzwiach posiada zamontowany ekran. Co więcej, nie jest on związany wyłącznie z urządzeniem, ale możemy na nim również oglądać filmy, seriale czy słuchać muzyki, a to wszystko w trakcie przygotowywania posiłków. Ekran dotykowy LED, w który zostały wyposażone inteligentne lodówki, może z powodzeniem zostać podłączony do sieci Wi-Fi – w ten sposób zyskujemy dodatkowe urządzenie z dostępem do Internetu. Teraz wystarczy jedynie włączyć jakikolwiek program kulinarny i możemy śmiało zacząć przygotowywać posiłki bez konieczności posługiwania się książką kucharską. Inną zaletą inteligentnej lodówki jest to, że posiada ona funkcję rozpoznawania produktów. Co to oznacza? Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, jakie artykuły spożywcze znajdują się w lodówce, bez konieczności jej otwierania. Ta opcja nie tylko ułatwi nam codzienne funkcjonowanie, ale również pozwoli zaoszczędzić energię, czyli zmniejszyć wysokość comiesięcznych rachunków za prąd. Nie będziemy musieli teraz bowiem zastanawiać się, na co mamy ochotę, stojąc przed otwartymi drzwiami lodówki i dodatkowo zużywając więcej energii. Inteligentne lodówki mają również zainstalowane algorytmy, dzięki którym lodówka „uczy się” rozpoznawać coraz większą liczbę produktów i może informować nas, czego aktualnie brakuje. Ponadto wiele z nich posiada też funkcję skanowania produktów. To z kolei pozwala na przypominanie nam o artykułach spożywczych, których termin ważności zbliża się do końca. Oczywiście inteligentne lodówki są również wyposażone w system Android, co umożliwia sterowanie nimi za pomocą smartfona. Wystarczy jedynie zainstalować odpowiednią aplikację.

Co jeszcze potrafi inteligentna lodówka?

Na polskim rynku inteligentne lodówki posiada w swojej ofercie marka Samsung. Najnowsze modele wyposażone są w dodatkowe systemy, które umożliwiają tworzenie awatarów poszczególnych członków rodziny. W ten sposób mogą oni wymieniać się między sobą choćby swoimi planami zajęć na każdy dzień. Dodatkowo na dotykowych ekranach mamy także możliwość pisania własnych notatek, co oczywiście może zastąpić samoprzylepne karteczki. Wbudowane kamery umożliwiają robienie zdjęć podczas każdego zamykania drzwi lodówki, a my możemy dzięki temu zobaczyć jej zawartość na ekranie naszego smartfona. To zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie, a przede wszystkim robienie zakupów. Możemy także dodawać artykuły spożywcze do listy zakupów, która będzie widoczna dla wszystkich domowników. Oczywiście inteligentne lodówki, które posiada w swojej ofercie marka Samsung, umilą również czas w trakcie wykonywania obowiązków domowych, w tym również gotowania, a to za sprawą możliwości oglądania filmów czy seriali lub słuchania muzyki. Ponadto inteligentna lodówka Samsung pozwala także na stworzenie własnych notatek, synchronizację kalendarzy wszystkich domowników oraz oglądanie na ekranie lodówki zdjęć udostępnionych z każdego miejsca na świecie.
Amerykańskie ciężarówki wojskowe zderzyły się na A...
Podsumowanie działań „Prędkość – Zero Tolerancji”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 12 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.