Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jak działa certyfikat SSL?

Certyfikat SSL

Nie wiesz, co to takiego protokół SSL? Od dawna zastanawiasz się, czy z niego nie skorzystać? Chciałbyś, aby ktoś obiektywnie udzielił Ci najważniejszych informacji na temat popularnych form zabezpieczeń opatrzonych tytułowym skrótem? Dobrze, że do nas trafiłeś, bowiem niniejszy artykuł zamierzamy poświęcić niczemu innemu jak certyfikatom SSL. Z czym się to je i czy gra warta jest Zachodu dowiesz się z dalszych akapitów.

Wyraźna różnica

Wchodząc na strony www znanych firm działających w szeroko rozumianej branży IT, takich jak chociażby Linuxpl.com, możemy dostrzec, iż w rozległym wachlarzu prezentowanych usług i produktów mają one uwzględnioną stałą pozycję tyczącą się właśnie sprzedaży i pomocy we wdrożeniu certyfikatów SSL. Nieprzypadkowo to jedna z najpowszechniejszych obecnie form ochrony, ponieważ wspomniany protokół gwarantuje praktycznie sto procent pewności, iż posiadając go, nasze dane są maksymalnie jak to możliwe chronione przed niepożądanymi atakami hackerów i ich wykradnięciem. W zakresie bezpieczeństwa użytkowania stron online, które posiadają omawiany certyfikat, a tych jakie go nie mają można mówić o naprawdę olbrzymich różnicach. Te pierwsze są wiarygodne, stanowiąc pewniaka, z jakiego śmiało powinniśmy korzystać, bez obaw o to, że ktoś przejmie nasze personalia. Te drugie z kolei wręcz odwrotnie- nie masz co mieć pretensji, że dokonując płatności online za pośrednictwem nieobjętego certyfikatem SSL serwisu, Twoje dane wpadły w niepowołane ręce. W końcu to Ty sam decydujesz się wklepać online ważne informacje na swój temat, a co za tym idzie postanawiasz zaryzykować.

Więcej niż przezorność

Nierzadko, ci którzy kompletnie nie rozumieją, na czym polega ochrona połączeń internetowych poprzez certyfikat SSL, wychodzą z założenia, że nie ma sensu inwestowanie w ten rodzaj „dodatków”, bo to jedynie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nic bardziej mylnego! Posiadanie certyfikatu SSL jest dla danej strony gwarantem jej osłony przed niepożądanymi działaniami nieuczciwych użytkowników sieci. Informacje, które są przesyłane do serwera za pośrednictwem sieci, nie są same z sobie w żaden sposób osłaniane. Przesył odbywa się otwartym tekstem, więc w zasadzie nie stanowi większej trudności przechwycenie danych osobowych, a następnie ich podstępne wykorzystanie. Posiadanie certyfikatu SSL z kolei jest równoznaczne z szyfrowaniem tych danych, a więc strona staje się bezpieczna. Nie ma natomiast sposobności, aby zapewnić szyfrowanie informacji ot tak. Transmisja danych jest „kodowana” wyłącznie dla tego serwisu oraz tej domeny, dla których wystawiono omawiany certyfikat SSL. W praktyce, każda witryna musi być opatrzona osobnym certyfikatem.

Kuchenka gazowa czy indukcyjna? Co sprawdzi się w ...
VPS krok po kroku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 20 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.