• rodamed strona2 baner

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator OC

Zbliżający się termin zakończenia obowiązującego ubezpieczenia OC, skłania kierowców do rozpoczęcia poszukiwań nowej polisy ubezpieczeniowej. Oczywiście chodzi przede wszystkim o to, by było to ubezpieczenie jak najtańsze, ponieważ zakres ochrony, oferowanej przez różne towarzystwa, zawsze jest taki sam. Najlepszym narzędziem, które wspiera te poszukiwania jest kalkulator OC.

Co to jest kalkulator OC

Kalkulator OC jest to narzędzie udostępniane online przez różnorodne firmy i portale, którego zadaniem jest pomoc w znalezieniu jak najkorzystniejszej oferty ubezpieczeniowej. Wystarczy podać dane, które są wymagane w formularzu, kliknąć przycisk „wyszukaj” i poczekać kilkanaście sekund. Po tym czasie, na ekranie monitora wyświetla się kilka lub kilkanaście różnorodnych ofert ubezpieczeniowych, dostosowanych do wprowadzonych danych. Oferty uporządkowane są cenowo, od najniższej składki do najwyższej. Do tego, każda propozycja jest pokrótce opisana. Jest to konieczne z uwagi na to, że niektóre firmy ubezpieczeniowe dołączają do obowiązkowego ubezpieczenia OC różnorodne dodatki. Zadaniem tych dodatków jest uczynienie oferty bardziej atrakcyjną. Sprawdzenie tych dodatków może wykazać, że zapłacenie kilku złotych więcej za składkę będzie korzystną decyzją, bo dodatki są wartościowe. Warto więc przeznaczyć kilka chwil i na sprawdzenie, jak wygląda ubezpieczenie samochodu na ubezpieczamy-auto

Jakie dane należy podać w kalkulatorze?

Na szczęście nie trzeba się nad tym szczególnie zastanawiać, ponieważ formularz jest bardzo jasno i czytelnie zaprojektowany, a wszystkie obowiązkowe pola oznaczone są zazwyczaj gwiazdkami. I tak, formularz składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy ubezpieczającego pojazd, a druga dotyczy ubezpieczanego samochodu.

W części dotyczącej ubezpieczającego należy podać takie dane jak:
• data urodzenia;
• data otrzymania uprawnień do kierowania pojazdami;
• kod miejsca zamieszkania oraz nazwa miasta;
• w niektórych formularzach pada dodatkowe pytanie o stan cywilny oraz dzieci;
• pada również pytanie, czy ubezpieczanym samochodem będzie się poruszał również mniej doświadczony kierowca.

Każde z tych pytań ma wpływ na wysokość składki, dlatego też bardzo istotne jest, by podawać dane zgodnie z prawdą. Jeżeli kalkulacja ma być przeprowadzona poprawnie, a uzyskane składki mają oddawać rzeczywistość, to umożliwi to wyłącznie podanie informacji zgodnych ze stanem faktycznym.

Druga część formularza, która dotyczy samochodu, wymaga podania nieco więcej informacji. Są to:

• numer rejestracyjny pojazdu;
• numer VIN;
• data pierwszej rejestracji auta;
• data pierwszej rejestracji w Polsce;
• przebieg;
• marka;
• model;
• pojemność silnika;
• sposób garażowania;
• planowany przebieg na nadchodzący rok polisowy.

Również te dane wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej i również one powinny się zgadzać ze stanem faktycznym. W przeciwnym razie, kalkulacja będzie całkowicie nieprzydatna i uzyskane wyniki nie będą żadną informacją dla sprawdzającego. Jeżeli jednak dane będą poprawne, to uzyskane wyniki będą wiążące i właśnie takiej składki można się spodziewać zawierając polisę. Szukając OC kalkulator (kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl) jest więc bardzo pomocny i przydatny. Pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.

A gdy któraś z ofert się spodoba?

Bardzo łatwo też kupić jedno z ubezpieczeń, które pojawi się na wyświetlonej liście ofert. Przy każdej propozycji pojawia się bowiem guzik z napisem „kup” lub „ubezpiecz się”. Wszystko zależy od projektu narzędzia, w każdym razie przycisk ten jednoznacznie sugeruje, że za jego pomocą można zawrzeć taką polisę. Po jego wciśnięciu, system poprosi o podanie dodatkowych danych do przygotowania polisy (imię i nazwisko) oraz przekieruje do płatności. Po wpłaceniu składki polisa ubezpieczeniowa zostanie przesłana na wskazany adres mailowy i proces ubezpieczania zostanie zakończony.

SUPER GAME e-sport po raz trzeci w Turku!
Zgrupowanie szkoleniowe Polskiej Federacji Shinkyo...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.