Jak odtruć się z alkoholu, czyli detoks alkoholowy w Poznaniu

Detoks alkoholowy

Polacy piją często i dużo. Obecnie na jednego mieszkańca Polski przypada ponad 11 litrów czystego alkoholu. Nie jest to najwyższy wynik na świecie, a nawet nie w Europie. Jednakże wciąż jest niepokojący, ponieważ zbliża się do 12 litrów, co dla Światowej Organizacji Zdrowia jest równoznaczne z degradacją społeczną. Obecne kampanie i działania nie skutkują. Alkoholizmu nie można powstrzymać w inny sposób aniżeli za pomocą leczenia. Z kacem, jak i cugiem alkoholowym radzi sobie detoks alkoholowy. Poznań to jedno z miast, gdzie można przerwać nałóg i odzyskać trzeźwość dzięki odtruciu organizmu.

Detoks alkoholowy - detoksykacja jako pogromca kaca
Kac to uczucie znane większości osób, jaka miała styczność z alkoholem. Występuje w sytuacji, gdy wypita ilość trunków przekracza dozwoloną dawkę. Ze względu na gromadzenie się w ciele alkoholu, człowiek odczuwa negatywne skutki. Przede wszystkim występują ból głowy, nudności, uczucie rozkojarzenia, zaburzenie koncentracji, silne pragnienie, stany depresyjne, brak stabilności emocjonalnej, drżenie ciała, brak apetytu lub zwiększone łaknienie, pocenie się, zdenerwowanie oraz brak odporności na hałas. Kac spowodowany jest głównie przez hiperglikemię, odwodnienie organizmu, zatrucie aldehydem octowym, niedobór glutaminy oraz witaminy B12. Odtruwać można się w różny sposób. Zwykle ludzie stosują domowe sposoby takie jak nawadnianie się lub stosowanie elektrolitów. W przypadkach silnego zanieczyszczenia ciała może to być niewystarczające. Wtedy należy zgłosić się na detoksykację alkoholową. W Poznaniu pomoc oferują kliniki, a także ośrodki leczenia alkoholizmu. Doświadczeni lekarze wiedzą, jak powinien być przeprowadzony detoks alkoholowy. Skorzystać z pomocy specjalistów można w przychodni leczenia uzależnienia od alkoholu Nasz Gabinet. Dożylne odtrucie jest dostosowywane do stanu pacjenta. Odtruwanie organizmu pacjenta trwa przeważnie ok. 3-6 godzin i gwarantuje powrót do normalnego funkcjonowania, niezaburzonego przez symptomy kaca. Abstynencja następuje natychmiastowo, ponieważ ciało pacjenta jest w pełni oczyszczone z produktów metabolizmu alkoholu.

obraz 1 Kopiowanie

Detoks alkoholowy w Poznaniu - przerwanie ciągu alkoholowego i zespół abstynencyjny
Ciąg alkoholowy, nazywany także cugiem to stan, podczas którego człowiek pije na tyle długo alkohol, że nie kontroluje upływu czasu ani nie jest świadomy, ile już go spożył. Stan ten musi trwać przynajmniej przez 2 dni. W tym przypadku objawy są dużo bardziej uciążliwe i groźniejsze niż w trakcie trwania kaca. Jest to zachowanie typowe dla osób uzależnionych, często przerwane przez stan chwilowe odstawienie alkoholu. Zwykle ludziom trudno przestać, ponieważ wiedzą, że picie wyeliminuje objawy zespołu abstynencyjnego. Tylko skuteczny detoks alkoholowy w Poznaniu albo innej miejscowości bezpiecznie wyleczy pacjenta. Domowe sposoby z pewnością nie przyniosą pozytywnego skutku i nie usuną toksyn z organizmu. Z czym dokładnie musi się zmierzyć specjalistyczny detoks alkoholowy? W trakcie ciągu alkoholowego odczuwane są podobne symptomy, jak podczas kaca, lecz dodatkowo występują halucynacje, psychozy oraz majaczenie. Zwykle granica między rzeczywistością a fikcją jest niemożliwa do rozróżnienia. Dzięki detoksowi alkoholowemu osoba uzależniona nie musi się bać nagłych i nieprzewidywalnych objawów zespołu abstynencyjnego. Każdy może próbować odstawić alkohol, ale samodzielne przerywanie cugu zazwyczaj stanowi zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Leczenie w klinice zapewnia nie tylko poczucie komfortu, ale jest także jednoznaczne ze stałą opieką medyczną. Odtrucie alkoholowe w przychodni Nasz Gabinet Poznań nie przekracza 12 godzin, ale raczej nie trwa dłużej niż dobę. Alkoholizm silnie wyniszcza organizm, dlatego przeprowadzenie skutecznego zabiegu wymaga czasu.

Detoks alkoholowy - Poznań a profesjonalna terapia leczenia uzależnień
Uzależnienie od alkoholu dotyczy coraz większej części społeczeństwa. Do walki z nałogiem warto podchodzić stopniowo. Specjaliści przeprowadzający detoks alkoholowy w poznańskim ośrodku leczenia uzależnień Nasz Gabinet, dostosowują zabieg do wymagań zdrowotnych każdego z pacjentów. Stopień uzależnienia nie decyduje o skuteczności odtruwania alkoholowego. Przed przeprowadzeniem detoksu alkoholowego lekarze rozmawiają z pacjentami i w ten sposób rozpoznają, czego potrzebują leczone osoby. Przez to zabiegi są bezpieczne, a jednocześnie mało inwazyjne. Efekt jest szybki, a wszystko przebiega bezboleśnie. Dyskrecja to dodatkowy atut odtrucia. Po detoksie alkoholowym można zdecydować się na dalsze leczenie alkoholizmu, czyli esperal, a także terapię uzależnień. Nie jest to jednak konieczne w przypadku kaca. Decydują o tym pacjenci. Bez względu na to, czy powodem detoksu poalkoholowego jest chęć regeneracji lub rozpoczęcia leczenia, profesjonalną pomoc zapewnia przychodnia Nasz Gabinet w Poznaniu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z lekarzem Krzysztofem Wachowskim.
Wojewoda i marszałek przyjrzą się grantowi dla prz...
Liczba aktywnych zakażeń spadła poniżej setki
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.