Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Dr Piotr Turkowski

Problem wypadania włosów może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Włosy mogą wypadać okresowo bądź chronicznie, a przyczyny tego zjawiska mogą być liczne: stres, zła dieta, skutki uboczne przyjmowanych leków, choroby tarczycy, gospodarka hormonalna, stylizacja włosów czy choroby skóry. Leczenie wypadania włosów uzależnione jest przede wszystkim od przyczyny. Dobry trycholog, czyli specjalista od chorób skóry głowy i włosów, zleci niezbędne badania, by wykluczyć bądź potwierdzić powód, dla którego włosy wypadają, a następnie przygotuje zalecenia. Jeśli problem jest poważny, przeszczep włosów może się okazać konieczny. Kompleksową diagnozę oraz leczenie wykonuje specjalista chirurgii odtwórczej włosów, Dr Piotr Turkowski z OT.CO Clinic w Warszawie. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są przyczyny wypadania włosów i sposoby leczenia, przeczytaj cały artykuł.

1. Dlaczego włosy wypadają?
2. Leczenie wypadania włosów
3. Przeszczep włosów

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów to złożony problem, który może mieć wiele przyczyn. By precyzyjnie je określić, należy wykonać badania zlecone przez lekarza. Dzięki temu dowiemy się, czy przypadkiem nie mamy anemii, niedoborów niektórych składników mineralnych, czy np. choroby tarczycy. Badania pozwolą także sprawdzić poziom hormonów - nadmiar androgenów, czyli męskich hormonów, negatywnie wpływa na mieszki włosowe, przyczyniając się do wypadania włosów. Innym istotnym czynnikiem, potęgującym wypadanie włosów, jest stres, a oprócz niego także przyjmowane leki, np. doustna antykoncepcja, która może powodować wypadanie włosów. Już na etapie diagnozy warto zasięgnąć porady dobrego specjalisty. Dr Piotr Turkowski z OT.CO Clinic w Warszawie zleci niezbędne badania i dobierze odpowiednie leczenie wypadania włosów.

obraz 1 Kopiowanie

Leczenie wypadania włosów

Postępowanie w przypadku wypadania włosów jest uzależnione od jego przyczyny. Właściwe postępowanie zaleci nam trycholog. Jeśli problem jest spowodowany przez stres czy niedobory witamin, lekarz zaleci nam stosowanie zbilansowanej diety oraz redukcję stresu, np. poprzez ruch na świeżym powietrzu czy medytację. W przypadku, gdy wypadanie włosów jest spowodowane stosowaniem leków, np. doustnej antykoncepcji, lekarz zaleci zmianę środka antykoncepcyjnego. Gdy wypadanie włosów jest spowodowane chorobą tarczycy, konieczne będzie leczenie endokrynologiczne. Jeśli u podstaw naszego problemu leżą zaś geny i gospodarka hormonalna, powodujące zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn łysienie androgenowe, specjalista chirurgii odtwórczej włosów zaleci mezoterapię bądź przeszczep włosów.

Przeszczep włosów

Wiele kobiet i mężczyzn po 30. roku życia zaczyna się zmagać z problemem łysienia, który negatywnie wpływa na ich samoocenę. Często jest to proces nieodwracalny, dlatego warto szybko zareagować i zwrócić się do dobrego specjalisty. Dr Piotr Turkowski z OT.CO Clinic w Warszawie to specjalista chirurgii odtwórczej włosów. Jeśli w naszym przypadku konieczny okaże się przeszczep włosów, doktor wyjaśni, jakie są dostępne metody, jak przebiega zabieg, a także, z jakimi skutkami po zabiegu będziemy mieli do czynienia.

Wypadanie włosów może mieć znaczący wpływ na naszą samoocenę, dlatego tak ważne jest, by oddać się w ręce dobrego specjalisty. Czasem wystarczy zmiana sposobu życia i diety, by pokonać problem. Jeśli jednak trycholog stwierdzi łysienie, warto rozważyć przeszczep włosów, wykonywany w OT.CO Clinic w Warszawie. To bardzo skuteczna metoda, która pozwoli nam cieszyć się piękną fryzurą w miejscach objętych łysieniem.
Wybory: Coraz więcej ludzi głosuje. Frekwencja na ...
Wybory: 23,11% mieszkańców powiatu już zagłosowało...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.