Jak sprawnie odśnieżyć duży podjazd?

odsniezanie-podjazdu

Odśnieżanie nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, szczególnie gdy gruba warstwa białego puchu pokrywa sporej wielkości podjazd. Wówczas dobrze jest skorzystać z pomocy odśnieżarki spalinowej. Sprawdź, który model wybrać, by szybko i bez wysiłku uporać się ze śniegiem zalegającym na posesji!

Odśnieżarki uniwersalne:

ST 3262 PB to propozycja odśnieżarki spalinowej służącej przede wszystkim do szybkiego odśnieżania, stąd polecana jest przede wszystkim tym, którzy nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na zimowe prace przydomowe. Powinna więc zainteresować przede wszystkim: właścicieli posesji oraz fachowców z firm wykonujących prace porządkowe.

Maszyna wyposażona jest w wydajny silnik 800 Snow Series o mocy 5,03 KM z funkcją elektrycznego (bądź ręcznego – do wyboru) rozruchu i siedmiostopniową skrzynią biegów (5 do przód oraz 2 do tyłu), która przekłada się na uniwersalność maszyny. ST 3262 PB jednorazowo usuwa pas śniegu o szerokości 62 cm, a maksymalna odległość, na jaką może być odrzucony to 9 m. Jej niezawodność zapewnia ponadto wykonany ze stali, zębaty wirnik, który z łatwością rozdrobni nawet grubą warstwę zamarzniętego śniegu.

Snow Power to uniwersalna odśnieżarka spalinowa z kołowym układem jezdnym, która przeznaczona jest zarówno dla indywidualnych użytkowników do odśnieżania terenów wokół domu (podjazdu, chodnika przed posesją), jak i parkingu wokół firmy.

Sercem maszyny jest ekonomiczny silnik o mocy 9,79 KM zapewniający wysoką wydajność pracy. Możliwość ustawienia kąta wyrzutu śniegu (200°) pozwala gromadzić usuwany śnieg w taki sposób, by nie przeszkadzał domownikom w swobodnym poruszaniu się wokół domu. odpowiada dużą wygodę obsługi zapewnia funkcja elektrycznego rozruchu. Rozwiązanie to pozwala na szybkie uruchomienie maszyny nawet w bardzo niskich temperaturach. Komfort pracy zwiększają również podgrzewane rączki, które dodatkową chronią dłonie przez przemarznięciem na mrozie.

Bezpieczeństwo obsługi zapewnia m.in.: funkcja blokady dyferencjału, która zwiększa przyczepność kół odśnieżarki w trudnym terenie. Włączenie blokady powoduje, że moc silnika przekazywana jest po równo na obydwa koła, dzięki czemu maszyna może pracować w każdych warunkach. Pracę po zmroku ułatwiają natomiast reflektory umieszczone w górnej części korpusu odśnieżarki.

Odśnieżarki spalinowe uniwersalne: z napędem kół

odsniezanie

Źródło: www.stiga.pl

 

Odśnieżarki z napędem gąsienicowym:

Najbardziej zaawansowaną technicznie odśnieżarką jest ST 5266 PB TRAC – model wyposażony w napęd gąsienicowy. Doskonale sprawdza się w szybkim odśnieżaniu grubej i zamarzniętej warstwy śniegu i w trudnych warunkach terenowych. Odśnieżarka wyposażona jest w silnik o mocy 6,8 KM i wirnik o szerokości 66 cm.

Odśnieżarka spalinowa z napędem gąsienicowym

1odsniezanie

 Źródło: www.stiga.pl


Podobnie, jak odśnieżarki o napędzie kołowym, również i gąsienicowa posiada funkcję elektrycznego rozruchu, który pozwala na łatwą obsługę urządzenia nawet w bardzo niskiej temperaturze. Dzięki przyczepności gąsienic oraz systemowi tłumienia wibracji, maszyna jest bezpieczna i stabilna w obsłudze pomimo pracy na nierównej i oblodzonej nawierzchni. Natomiast podwójne światła LED umieszczone w górnej części korpusu pozwalają na efektywną pracę po zmroku.

W wyborze odśnieżarki przeznaczonej do odśnieżania sporych powierzchni – czy to wokół posesji, czy przestrzeni użytku publicznego – należy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc silnika określającą wydajność oraz rodzaj napędu, a także obecność funkcji zwiększających bezpieczeństwo i komfort pracy z maszyną. Ich znajomość pozwoli Ci wybrać odśnieżarkę , dzięki której z łatwością uporasz się z zaspami śniegu pomimo niesprzyjających warunków pogodowych.

 

Herb Turku na nowych włazach kanalizacyjnych
Wideo: „Jasak zrobił mistrzostwo świata”, czyli sł...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.