Jak zdobyć kredyt gotówkowy, kiedy jestem zadłużony?

kredyt gotówkowy

Osoby zadłużone mają szansę na kredyt gotówkowy w banku, ale tylko pod warunkiem, że nie mają większych opóźnień w spłacie zobowiązań. Znacznie prościej jednak zaciągną taką pożyczkę na rynku pozabankowym. Dowiedz się, w jaki sposób i gdzie możesz skorzystać z kredytu gotówkowego ( https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ) w sytuacji posiadania zadłużenia i od czego będzie zależało, czy otrzymasz finansowanie.

Czy banki oferują kredyt gotówkowy dla zadłużonych?

Zanim wyjaśnimy, czy banki mają w swojej ofercie kredyt gotówkowych dla zadłużonych, warto sprecyzować, jak należy rozumieć słowo „zadłużony”. Najczęściej jest ono kojarzone z osobami mającymi przeterminowane długi, nierzadko widniejące już w rejestrach BIG, albo egzekwowane przez firmy windykacyjne, czy nawet komorników. Tak naprawdę jednak osobą zadłużoną można określić każdego, kto ma zaciągnięte jakieś zobowiązania kredytowe, bez względu na to, czy spłaca je w terminie czy nie.

W tym kontekście można powiedzieć, że banki jak najbardziej mogą zaproponować kredyt gotówkowy osobom zadłużonym. Może być to kredyt na dowolny cel lub kredyt konsolidacyjny, którym można spłacić inne kredyty i przez to zamienić je na jedno nowe zobowiązanie.

Na skorzystanie z takich ofert bankowych mają szanse osoby zadłużone, ale tylko w przypadku, gdy spełnią dwa podstawowe warunki:
• spłacają swoje dotychczasowe zobowiązania w terminie,
• mają odpowiednią zdolność kredytową.

Kiedy osoba zadłużona nie ma szans na kredyt gotówkowy w banku?

Należy pamiętać, że banki podejmują decyzję o udzieleniu finansowania na podstawie analizy zdolności kredytowej, podczas której brane są pod uwagę przeróżne czynniki i dane. Istotne są przede wszystkim dochody oraz zobowiązania.

Banki nie udzielą finansowania osobie, która:
• przeznacza na spłatę zobowiązań zbyt dużą część swoich dochodów (w takiej sytuacji możliwa jest ewentualnie konsolidacja zobowiązań i zmniejszenie rat nowego kredytu poprzez wydłużenie okresu jego spłaty),
• ma opóźnienia w spłacie rat innych kredytów – zwłaszcza jeśli opóźnienia te przekraczają 60 dni,
• widnieje w rejestrach dłużników BIG,
• w związku z zaległościami wobec innych instytucji finansowych ma postępowania windykacyjne lub komornicze, które są widoczne w BIK,
• nie ma regularnych dochodów lub są one zbyt niskie.

Gdzie i jak zdobyć kredyt gotówkowy, mając zadłużenie?

Jeżeli masz regularne dochody i w miarę terminowo spłacasz swoje zobowiązania, możesz spróbować ubiegać się o finansowanie w zasadzie w każdym banku. W zależności od wielkości zadłużenia bank zaproponuje Ci albo zwykły kredyt albo ten konsolidacyjny. W ramach tego drugiego możesz liczyć nie tylko na środki pozwalające spłacić aktualne zobowiązania, ale także dodatkową sumę na dowolny cel. Skorzystanie z takiej możliwości będzie jednak uzależnione od tego, jak bank oceni Twoją sytuację finansową.

Pamiętaj, że będziesz mieć większe szanse na zaciągnięcie zobowiązania, jeśli wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy. Niższe koszty kredytu wpłyną na niższą wysokość rat, co z kolei zwiększy Twoją zdolność kredytową.

A co jeśli bank odrzuci Twój wniosek? W takiej sytuacji możesz rozejrzeć się za ofertami pożyczek pozabankowych. Firmy pożyczkowe oceniają zdolność kredytową inaczej niż banki – nie mają tak wyśrubowanych warunków i są bardziej elastyczne, dlatego na pożyczenie środków mają u nich szanse nawet osoby zadłużone z komornikiem lub mające negatywną historię kredytową w BIK.

W przypadku bardzo dużych problemów z długami musisz się jednak liczyć z tym, że nawet instytucje pozabankowe będą się bały pożyczyć Ci pieniądze. Wówczas o wsparcie finansowe warto poprosić znajomych lub rodzinę. Lepiej natomiast wystrzegać się pożyczek prywatnych od nieznajomych. Bardzo często są one proponowane właśnie osobom zadłużonym, bezrobotnym, czy też spłacającym komornika. Choć łatwo je uzyskać, są dość drogie, a nierzadko wymagają także zabezpieczenia w postaci np. zastawu na samochodzie lub nieruchomości.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy dla zadłużonych?

Zanim udasz się do banku, poświęć czas na porównanie ofert w różnych instytucjach i znajdź najtańszy kredyt gotówkowy. Powinien on mieć jak najniższe oprocentowanie i prowizję, a w porównaniu do innych kredytów udzielanych na ten sam okres także jak najniższe RRSO.

Po wytypowaniu korzystnego kredytu sprawdź, czy oferujący go bank umożliwia złożenie wniosku przez Internet, a także jakich dodatkowych dokumentów wymaga. Banki najczęściej żądają dostarczenia zaświadczenia o zarobkach bądź innego dokumentu potwierdzającego wysokość dochodów oraz ich źródło. Firmy pozabankowe natomiast z reguły oferują pożyczki bez zaświadczeń.

Bez względu na to, czy będziesz składać wniosek o kredyt gotówkowy online na Totalmoney.pl czy w placówce, niezbędne będzie wypełnienie formularza danymi personalnymi, kontaktowymi, z dowodu osobistego oraz dotyczącymi sytuacji finansowej. W wielu instytucjach decyzję kredytową otrzymasz od ręki i jeśli będzie pozytywna, jeszcze w tym samym dniu podpiszesz umowę.
Tuliszków: Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszko...
Pracodawca do 1 lutego ma czas na PIT-11
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 13 czerwiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.