Jasełka w „Czwórce”

Jasełka w SP 4

19 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbyły się, jak każdego roku, Jasełka, które przybliżyły czas Bożego Narodzenia. W przedstawieniu została ukazana walka dobra ze złem, oraz zwycięstwo dobra i przyjście naszego Zbawiciela - Jezusa Chrystusa. Aktorami byli uczniowie klas V i VI.

Wykazali się oni dużą dozą umiejętności w ukazaniu tej pięknej i ważnej dla nas prawdy. Przesłaniem tego przedstawienia jest dobro, miłość, pokój i wzajemny szacunek, które są najważniejsze i należy nimi obdarzać wszystkich. Znakiem narodzenia Pana Jezusa jest światełko z Betlejem. Dotarło ono również do naszej szkoły. Pan Franciszek Pyziak (dawny Dyrektor) przekazał szkole płomień tego światła. Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły pani Maria Kukulska złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Dzieci przygotowywały się pod opieką p. B. Pluty, p. H. Szugaj, p. K. Walaszczyka i p. P. Kmieciaka.
Dobra: Jasełka, teatr cieni i wspólne kolędowanie ...
Apel bożonarodzeniowy w Zespole Placówek Edukacyjn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 12 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.