Jazda na podwójnym gazie udaremniona. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Zatrzymanie pijanego kierowcy
Niemal trzy promile alkoholu „wydmuchał” 28-letni kierowca volkswagena golfa, którego na szczęście udało się powstrzymać od jazdy samochodem dzięki interwencji przypadkowych osób. 
 
 
28-letni mieszkaniec Turku kierujący volkswagenem został zatrzymany dzięki postawie świadków zdarzenia, którzy nie pozwolili mu odjechać. Do zatrzymania doszło w niedzielę, 11 września ok. godz. 14.00 na ul. Kaliskiej w Turku. Badania trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało 1,35 mg/l (2,83 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.
 
Dodatkowo w miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch innych kierujących w stanie nietrzeźwości, którzy poruszali się po drogach naszego powiatu. W niedzielę ok. godz. 18.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Przykonie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai 45-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Przykona, który wydmuchał 0,80 mg/l (1,68 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.
 
W nocy z piątku na sobotę ok. godz. 0.40 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na Placu Wojska Polskiego w Turku zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Peugeot 307. Kierująca 26-letnia mieszkanka Turku została poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,91 (1,91 promila).
 
Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.
 
Źródło: KPP Turek
Dodatkowe rządowe pieniądze na budowę bloków w Tur...
Kolejne sukcesy zawodników UKS Sprinter Słodków

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Tadeo w poniedziałek, 12 września 2022 20:04

Dla tych co go zatrzymali należy się nagroda !!! Potencjalnych zabojca złapany.

Dla tych co go zatrzymali należy się nagroda !!! Potencjalnych zabojca złapany.
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.