Jeden chętny na budowę nowych bloków. Złożył ofertę na ponad 16 mln zł

bloki

W poniedziałek, 19 września miało miejsce otwarcie ofert w postępowaniu mającym wyłonić wykonawcę robót polegających na budowie dwóch nowych bloków mieszkalnych w Turku. Złożona oferta opiewa na kwotę niemal pięć milionów wyższą, niż pula zaplanowana na to zadanie.

Do przetargu zgłosiła się firma LEPIKO SP. Z O.O. ze Skórzewa. Złożona przez nią oferta opiewa na kwotę 16 787 346,79 zł. Zamawiający, którym jest gmina miejska Turek planował przeznaczyć na to zadanie 12 milionów złotych.

Przypomnijmy, że z rządowego programu „Polski Ład” Miasto Turek pozyskało 9.599.200 zł, co po otwarciu ofert z przetargu stanowiło tylko 55% wartości inwestycji. Miasto wobec tego musiałoby dołożyć blisko osiem milionów do budowy bloków. Urząd Miejski w Turku poinformował niedawno, że po wielomiesięcznych negocjacjach i rozmowach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego udało nam się pozyskać dodatkowe wsparcie na budowę bloków. Jest to niemal sześć milionów złotych.

Na najbliższą środę, 21 września zaplanowana jest sesja Rady Miejskiej. Być może wówczas dowiemy się, czy budowa bloków z wykorzystaniem rządowych funduszy dojdzie do skutku.

Ulica Chopina już po przebudowie
Czas na grzyby! Największe okazy zdobędą nagrody
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.