Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Jerzy Buzek z gestem poparcia dla Ireneusza Niewiarowskiego

Jerzy Buzek i Ireneusz Niewiarowski

Jerzy Buzek i kandydujący do sejmu Ireneusz Niewiarowski współpracują od kilkudziesięciu lat. Wspólnie tworzyli samorząd terytorialny i przekonywali do głosowania za wejściem do Unii Europejskiej, a dziś eurodeputowany, były premier na turkowskiej starówce przekonywał, że warto oddać swój głos właśnie na Ireneusza Niewiarowskiego.

- Ogromnie się cieszę, że mogę poprzeć Ireneusza Niewiarowskiego, bo działania dla Turku, to są działania skierowane na inwestycje specjalne strefy ekonomiczne, to wszystko jest skutkiem reformy samorządowej. Taka strefa wymaga decyzji władz miejscowych miejscowych, wymaga zatwierdzenia. To wszystko zaczyna się tutaj. To są skutki reformy samorządowej - mówił Jerzy Buzek, podkreślając wkład Ireneusza Niewiarowskiego w tworzeniu samorządu terytorialnego w Polsce.

Były premier jako członek Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii w Parlamencie Europejskim nie mógł nie odnieść się do transformacji, jakiej wymaga cały nasz region. Wspomniał przy okazji o inwestycji firmy Kawasaki, podkreślając, że energetyka gazowa może mieć duże znaczenie w okresie przejściowym pomiędzy węglem, a wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych.

- Warto mieć na uwadze platformę do spraw współpracy pogórniczej. Należy te tereny przekształcić, aby młodzi ludzie mogli znaleźć pracę w nowoczesnych firmach - dodał eurodeputowany.

Jerzy Buzek pół roku temu, na zaproszenie Ireneusza Niewiarowskiego miał okazję przyglądać się funkcjonowaniu przemysłu energetycznego w naszym regionie. Jak sam mówi - przekonał się wówczas, że jest to region, który wymaga zainwestowania pieniędzy.

Władysławów: W herbie gminy zagości złoty lew
Młodzi i ambitni nagrodzeni stypendiami starosty

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Wit w poniedziałek, 07 października 2019 16:44

Oni już byli! Dziękuję...

Oni już byli! Dziękuję...
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.