Kaliski Teatr żegna „Noce i dnie. Tom VI: Nie wiem, o czym jest jutro”

Noce i Dnie

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza na pożegnanie spektaklu „Noce i dnie” w reżyserii Seba Majewskiego. Spektakl, oparty na prozie Marii Dąbrowskiej, był w repertuarze od 8 kwietnia 2017 r.

„Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej to powieść szczególnie związana z Kaliszem i ziemią kaliską – to tutaj dzieje się akcja epickiej sagi przedstawiającej losy rodziny Niechciców. Spektakl na podstawie powieści powrócił na deski kaliskiego Teatru 40 lat po lat po głośnym spektaklu w reżyserii Izabelli Cywińskiej – tym razem w reżyserii Seba Majewskiego, obecnego dyrektora artystycznego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Od czasu premiery w kwietniu 2017 spektakl został zagrany ponad 30 razy dla prawie 3000 widzów. Przedstawienie znalazło się w finale III edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” i zostało zaprezentowane na 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyka Żywa” podczas których Magdalena Jaworska, wcielająca się w Agnieszkę i Piotrusia, otrzymała wyróżnienie jury społecznego za „umiejętne nawiązanie relacji z Widzem, dynamikę, budowanie nastroju i szczerość w emocjach”. Spektakl wziął też udział w 58. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej, podczas których Izabela Wierzbicka otrzymała Nagrodę im. Jacka Woszczerowicza za rolę Barbary Niechcic. „Noce i dnie” zostały również zaprezentowane w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile.

Ostatnie spektakle odbędą się na początku października: w czwartek 3.10 o godz.19.00, w sobotę 5.10 o godz. 19.30 oraz w niedzielę 6.10 o godz. 19.00.

Niedzielny pokaz będzie szczególnie wyjątkowy – dokładnie w tym dniu Maria Dąbrowska obchodziłaby 130. urodziny.
Nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć przedstawienia? To ostatnia okazja. Bilety na spektakle dostępne są w kasie Teatru oraz online na www.teatr.kalisz.pl/kalendarium

W centrum Konina pobiegną o Lampkę Górniczą
Członkowie Klubu Striker szkolili się w Wołominie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.