Kawęczyn: Umowa na drogę w Dziewiątce podpisana

Wykonawcą tej dużej inwestycji będzie znane już z innych przedsięwzięć Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz. W gabinecie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, umowę na przebudowę drugiego, prawie 3 kilometrowego odcinka w Dziewiątce, podpisał Prezes Zarządu Jan Malitowski oraz Bożena Salwierz reprezentujący przedsiębiorstwo z Kierownikiem Andrzejem Paruszewskim z ZDP w Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką w Głuchowie

Do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarowego doszło dzisiaj, tj. 15 lipca w miejscowości Głuchów w gminie Kawęczyn. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Złote, diamentowe i żelazne jubileusze małżeńskie

Dziesięć par z gminy Kawęczyn obchodziły w ubiegłym roku złote gody. Na okolicznościowe medale od prezydenta musieli jednak nieco poczekać, ze względu na pandemię koronawirusa. Wspólnie z nimi świętowali również jubilaci diamentowych i żelaznych godów.

  0 komentarze
0 komentarze

Samorządy z powiatu tureckiego wspierają Państwową Straż Pożarną

Kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku wystąpiło do samorządów gmin powiatu tureckiego z apelem o udzielenie wsparcia finansowego przy zakupie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Po podjęciu stosownych uchwał można było przystąpić do podpisywania umów.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kawęczyn: Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy

W dniu 1 lipca 2021 roku rozpoczął się odbiór I etapu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W tym etapie zostało wybudowanych łącznie 25 sztuk. Oczyszczalnie znajdują się w m. Będziechów, Głuchów, Tokary Pierwsze, Okręglica, Kowale Pańskie Kolonia i Marianów.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczy: Turbokozacy rządzili na Orliku

Dobra zabawa ze szczyptą sportowej rywalizacji - tak w skrócie można określić to, co działo się na kawęczyńskim Orliku w czwartek, 1 lipca. Po raz drugi zorganizowano tam turniej „Turbokozak”. Emocji i radości nie brakowało.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Najlepsi absolwenci szkół średnich nagrodzeni

Środowa (30 czerwca) sesja rady gminy Kawęczyn była okazją do tego, aby w uroczysty sposób nagrodzić tych absolwentów szkół średnich z terenu gminy, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższą średnią ocen.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Podsumowanie 2020 roku. Wotum zaufania i absolutorium dla Jana Nowaka

Sesja absolutoryjna to dla samorządów czas podsumowań minionego roku. W gminie Kawęczyn radni pozytywnie ocenili działania podejmowane przez wójta Jana Nowaka, udzielając mu zarówno wotum zaufania jak i absolutorium.

  0 komentarze
0 komentarze

Gmina Kawęczyn: Rekordowy bociani rok

W tym roku w gminie Kawęczyn przyszło na świat rekordowo dużo bocianich maluchów. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powrócono do obrączkowania młodych ptaków, których w całej gminie pojawiło się aż 46.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Remont drogi w miejscowości Marianów

24 czerwca o godz. 9:00 odbył się odbiór robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Remont drogi gminnej w miejscowości Marianów o dł. 650.0m”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.