Kawęczyn: Ochotnicza Straż Pożarna z nowym sprzętem

Sklep Pożarniczy Remiza 24 s.c. z Pólka (gm. Żelazków) dostarczył Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie sprzęt w postaci: opon do auta ratowniczego GCBA, radiotelefon, przenośny zestaw oświetleniowy, szelki bezpieczeństwa, latarkę kątową, myjkę ciśnieniową, tłumicę gumową, tłumicę teleskopową stalowa listwa, kanister kombi na paliwo i olej, zbiornik wodny, przedłużacz, plandekę sprzętową, pompę elektryczną zatapialną, tarczę specjalistyczną, skrzynkę narzędziową, myjkę do węży, parawan ochronny.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Remont drogi w Milejowie zakończony

Zakończyła się realizacja inwestycji na drodze w Milejowie (gmina Kawęczyn). Mieszkańcy mogą już korzystać z wyremontowanego odcinka.

Inwestycja polegała na remoncie odcinka drogi wewnętrznej o długości nieco ponad jednego kilometra. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. z Koła. Koszt remontu to 227.191,82 zł brutto.

Zadanie zostało w całości wykonane ze środków własnych budżetu gminy Kawęczyn.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Budują samorząd cegiełka po cegiełce, czyli podziękowania i gratulacje dla radnych

W środę, 27 maja w całej Polsce obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego. Właśnie z tej okazji podczas sesji Rady Gminy Kawęczyn wójt Jan Nowak wraz z przewodniczącym Piotrem Geblerem pogratulowali samorządowcom pracy oraz wręczyli pamiątkowe podziękowania.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Radni zdecydowali o utworzeniu żłobka w Kawęczynie

Pracę przy budowie pierwszego w gminie Kawęczyn żłobka trwają, a podczas dzisiejszej (29 maja) sesji rady gminy przyjęto uchwałę o utworzeniu placówki. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w Tokarach

Do wypadku w miejscowości Tokary w gminie Kawęczyn doszło dzisiaj, tj. 27 maja. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Zbudują drogę w Ciemieniu

Mieszkańcy Ciemienia w gminie Kawęczyn mają powody do radości. Podpisano już umowę na przebudowę drogi w tej miejscowości.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Pożar w miejscowości Leśnictwo. Poszkodowany mężczyzna

Do groźnego pożaru zabudowań gospodarczych doszło w poniedziałkowe popołudnie (18 maja) w miejscowości Leśnictwo (gmina Kawęczyn). Poszkodowana została jedna osoba.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Mieszkańcy odbierają maseczki. Chętnych nie brakuje

Już ponad 1500 maseczek ochronnych przekazywanych przez Urząd Gminy w Kawęczynie trafiło do mieszkańców. Ma to związek z obowiązkiem zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, który obowiązuje w naszym kraju od połowy kwietnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Pijany kierowca spowodował kolizję

Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę, 9 maja w Kowalach Pańskich (gmina Kawęczyn). Pijany kierowca osobowego auta spowodował kolizję z motocyklem.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: W czasie pandemii modlili się w intencji ojczyzny i uczcili narodowe barwy

Bez muzycznej oprawy, ale w równie podniosłej atmosferze, wśród narodowych barw - bieli i czerwieni w gminie Kawęczyn uczczono zarówno Dzień Flagi, jak i przypadającą jutro rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.