Kawęczyn: Rok pełen sukcesów, czyli zebranie sprawozdawcze w OSP Głuchów

W miniony weekend odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuchowie. Wydarzenie było nie tylko okazją do podsumowania ostatniego czasu i przedstawienia najbliższych planów, ale również podziękowania tym wszystkim, którzy przysłużyli się do rozwoju jednostki.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Są pierwsi kandydaci na wójta

Piotr Gebler i Jan Gruca to pierwsi oficjalni kandydaci na wójta gminy Kawęczyn. Obaj panowie chęć ubiegania się o tę funkcję potwierdzili w mediach społecznościowych.

  3 komentarze
3 komentarze

Kawęczyn: Tenisowe zmagania o puchar wójta

Jak co roku w Kawęczynie miłośnicy sportu rywalizowali podczas Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kawęczyn. Emocji było wiele, a najlepsi zostali nagrodzeni.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Młodzi sportowcy nagrodzeni stypendiami

Po raz pierwszy utytułowani młodzi sportowcy z terenu gminy Kawęczyn otrzymali stypendia za swoje osiągnięcia. Uroczyste spotkanie z tej okazji miało miejsce w czwartek, 8 lutego.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Koła Gospodyń Wiejskich podsumowały rok

Przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kawęczyn wzięli udział w specjalnym spotkaniu, podsumowującym działalność w 2023 roku. Nie zabrakło też rozmów o planach na najbliższe miesiące. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Druhny z Będziechowa w czołówce II Halowych Zawodów DDP i MDP w Ostrzeszowie

W miniony weekend młodzi druhowie z OSP Będziechów mieli powody do świętowania. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników uzyskanych podczas rozgrywanych w Ostrzeszowie II Halowych Zawodów DDP i MDP. Żeńska reprezentacja znalazła się w ścisłej czołówce, a złoto w kategorii indywidualnej także trafiło do reprezentantki gminy Kawęczyn.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Kolej czy autobusy? Radny sugeruje referendum

- Ja się boję, że przy tych kosztach, które są już przedstawione nasz udział w budowie kolei będzie bardzo duży. Czy nadal będziemy podtrzymywać stanowisko, że nie przeznaczymy więcej niż kwota, która założyliśmy - milion złotych? Jak do tego podejdą partnerzy? - dopytywał podczas poniedziałkowej (29 stycznia) sesji rady gminy Kawęczyn radny Łukasz Mila. Padła propozycja, aby sprawę budowy kolei rozstrzygać w referendum.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kawęczyn: Nowe stawki ekwiwalentu dla druhów OSP

Radni gminy Kawęczyn jednogłośnie podjęli decyzję o ustaleniu nowych, wyższych stawek ekwiwalentu wypłacanego druhom za udział w akcjach ratowniczych oraz szkoleniach. Dodatkowo ekwiwalent będzie wypłacany również za inne aktywności strażaków z jednostek OSP.

  0 komentarze
0 komentarze

Odkryj Siłę Wsparcia - spotkania dla przedsiębiorców i pracodawców

Odkryj Siłę Wsparcia - pod takim hasłem Powiatowy Urząd Pracy w Turku prowadzi cykl spotkań z przedsiębiorcami i pracodawcami z całego powiatu. Nowy tydzień rozpoczął się od rozmów w gminie Kawęczyn.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: XVII narada sołtysów. Rozmawiano o funduszach i dodatku emerytalnym

O tym, co ważne dla lokalnych społeczności i samych sołtysów rozmawiano podczas XVII już narady sołtysów w gminie Kawęczyn. Gościem był prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Ireneusz Niewiarowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.