Kawęczyn: Serce, które niesie pomoc

W Kawęczynie stanęło pierwsze serce, do którego mieszkańcy mogą wrzucać nakrętki. W ten sposób każdy może dołożyć swoją cegiełkę do leczenia chorej na nowotwór mieszkanki gminy, Bogumiły Piorunowskiej. 
 
 
  7 komentarze
7 komentarze

Kawęczyn: Przywitali nowego komendanta

Z początkiem lutego nastąpiła zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Dobrej, pod który podlega również gmina Kawęczyn. Okazją aby tamtejsi samorządowcy mogli pogratulować nowemu komendantowi oraz podziękować jego poprzednikowi była czwartkowa (25 lutego) sesja rady gminy.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejne tereny inwestycyjne w gminie Kawęczyn

Do swojej oferty inwestycyjnej gmina Kawęczyn dołącza kolejne tereny. Tym razem będzie to działka znajdująca się na terenie miejscowości Głuchów.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Rusza trzeci etap budowy przydomowych oczyszczalni

Jak podczas poniedziałkowej (1 lutego) sesji rady gminy Kawęczyn informował wójt Jan Nowak, niebawem rozpocznie się trzeci etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Zakończyło się już postępowanie przetargowe, w którym wyłoniono wykonawcę zadania.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Czołowe zderzenie w Kowalach Pańskich Kolonii

Po siarczystych mrozach znów towarzyszą nam opady marznącego śniegu. To niestety sprawia, że na drogach jest bardzo niebezpiecznie. Przekonali się o tym kierowcy dwóch osobówek, które zderzyły się w Kowalach Pańskich Kolonii(gmina Kawęczyn). 
 
 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Mobilny Urzędnik już działa

Fundacja Partycypacji Społecznej w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu i instytucjami zagranicznymi realizuje projekt pt. „Mobilny urzędnik. Poprawa dostępności usług publicznych dla mieszkańców o szczególnych potrzebach”. W projekcie bierze udział również gmina Kawęczyn. 
 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Turniej „Samuraja” zawodników z sekcji Kawęczyn

W dniu 30 Grudnia 2020 zawodnicy z sekcji Kawęczyn odbyli ostatni spotkanie w tym roku. Keiko Osame odbył się w sali Karate Klubu Sportów i Sztuk Walk. Podczas Keiko Osame został rozegrany turniej "Samuraja" z podziałem na kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Po nowym roku żłobek rozpocznie pracę

Od poniedziałku, 4 stycznia rozpocznie funkcjonowanie pierwszy w gminie Kawęczyn żłobek samorządowy. Na kilka dni przed oficjalnym otwarciem, w obecności radnych uroczyście poświęcono budynek.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kawęczyn: Budżet na 2021 rok przyjęty. Pandemia zmorą gminnych finansów

W gminie Kawęczyn zdecydowano o kształcie samorządowych dochodów i wydatków na 2021 rok. Radni byli jednomyślni i bez głosów sprzeciwu przyjęli projekt uchwały budżetowej, w której trzy miliony złotych przeznaczono na inwestycje.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Kawęczyn: Chocimierz nowym pomnikiem przyrody

Podczas wtorkowej (29 grudnia) sesji radni z gminy Kawęczyn przyjęli uchwałę ustanawiającą nowy pomnik przyrody. Jest to okazały wiąz szypułkowy rosnący w miejscowości Chocim.

  4 komentarze
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.