Kawęczyn: Gospodynie z Będziechowa w programie „Witaj Wielkopolsko!”

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Będziechowie miały okazję zaprezentować się w programie TVP 3 „Witaj Wielkopolsko!”, gdzie opowiadały o aktywności KGW i planach na przyszłość.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: W Tokarach i Kowalach Pańskich uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja 1791 to data przełomowa dla Polski i Europy. Przyjęta wówczas Konstytucja była pierwszym takim dokumentem ustanowionym na Starym Kontynencie i drugim ustanowionym na świecie. W symboliczny sposób pamięć o wydarzeniach sprzed 230 lat uczczono w gminie Kawęczyn.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Kolejne miejscowości zagrożone ptasią grypą

W sąsiednim powiecie sieradzki, na terenie gminy Goszczanów wykryto kolejne ognisko ptasiej grypy. W związku z tym postanowiono poszerzyć obszar powiatu tureckiego objęty ograniczeniami związanymi z przeciwdziałaniem chorobie. Pod szczególnym nadzorem znalazły się dodatkowe miejscowości położone w gminie Kawęczyn.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Wsparcie dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Młodzianowie

Gmina Kawęczyn otrzymała grant w wysokości ponad 50 tys. zł na wsparcie dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Młodzianowie. Środki pochodzą z funduszu przeddziałania epidemii COVID-19.

  1 komentarz
1 komentarz

Bezpłatny webinar na temat wspierania przedsiębiorczości w gminie Kawęczyn

Gmina Kawęczyn zaprasza na bezpłatny webinar, którego tematem będzie wspieranie przedsiębiorczości na jej terenie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Pogryzienie przez psa. Zagrożone życie dziecka

Pod koniec marca w jednej z miejscowości na terenie gminy Kawęczyn doszło do dramatycznego zdarzenia. Kilkuletnie dziecko zostało zaatakowane przez psa. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany trafił do szpitala. Jego życiu aktualnie nie zagraża niebezpieczeństwo, a sprawę badają policjanci z turkowskiej komendy.

  9 komentarze
9 komentarze

Gminy Dobra i Kawęczyn zagrożone ptasią grypą. Jest rozporządzenie wojewody

Miejscowości Okręglica, Chocim, Głuchów w gminie Kawęczyn oraz Miłkowice w gminie Dobra są obszarem zagrożonym wystąpieniem ptasią grypą. Ognisko tej choroby wykryto na terenie sąsiedniego powiatu sieradzkiego, w gminie Goszczanów.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Tereny dla energetyki odnawialnej czekają na inwestorów

Gmina Kawęczyn nie ustaje w tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Przygotowano kolejny teren inwestycyjny, który tym razem przeznaczony jest na produkcję energii z odnawialnych źródeł.

  0 komentarze
0 komentarze

W pożarze stracili dom. Ruszyła zbiórka dla rodziny z Kowali Pańskich

W poniedziałek (29 marca) pięcioosobowa rodzina z Kowali Pańskich, w gminie Kawęczyn straciła dach nad głową. Pożar sprawił, że dom nie nadaje się już do zamieszkania. Każdy może dołożyć cegiełkę do pomocy pogorzelcom. Wystarczy przyłączyć się do internetowej zbiórki.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Dach budynku jednorodzinnego w Kowalach Pańskich cały w ogniu

Do pożaru budynku jednorodzinnego doszło dzisiaj, tj. 29 marca w miejscowości Kowale Pańskie w gminie Kawęczyn. Do gaszenia ognia dysponowane są kolejne zastępy straży pożarnej.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.