Kawęczyn: Jubileusz jak malowany! Autorzy najpiękniejszych prac nagrodzeni

Autorzy najpiękniejszych pracy plastycznych przygotowanych na konkurs z okazji 50-lecia gminy Kawęczyn otrzymali nagrody i wyróżnienia. Uroczyste wręczenie dyplomów i upominków miło miejsce we wtorek, 28 marca.

  0 komentarze
0 komentarze

Rolnicy z Kawęczyna i Przykony nominowani do tytułu Wielkopolski Rolnik Roku

W Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku 2022”, na której wyłonieni zostali laureaci na najlepsze gospodarstwo rolne. Wśród nominowanych znaleźli się także rolnicy z powiatu tureckiego.

  6 komentarze
6 komentarze

Kawęczyn: Z Orła do reprezentacji. Monika Poniedziałek powołana do kadry

Monika Poniedziałek, była zawodniczka GKS Orzeł Kawęczyn została powołana do Reprezentacji Polski WU17. Pierwsze, towarzyskie mecze z jej udziałem już na początku kwietnia .
 
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Pożarnicze konkursy podsumowane

Młodzież Zapobiega Pożarom - pod takim hasłem od lat organizowany jest Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. W gminie Kawęczyn przeprowadzono już eliminacje, które wyłoniły reprezentantów do etapu powiatowego.
 
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Podpisanie umowy na budowę i remonty kolejnych dróg

Ponad pięć milionów złotych kosztować będzie budowa nowych dróg i remonty już istniejących odcinków na terenie gminy Kawęczyn. Umowę na realizację żądani podpisano w poniedziałek, 20 marca.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Samorządowcy z Kawęczyna najlepsi na boisku

Za nami turniej, który każdego roku budzi wiele pozytywnych emocji. Dużo optymizmu, dystans do siebie oraz rzecz jasna godne uwagi umiejętności samorządowców. Właśnie tym cechują się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tureckiego w Piłce Halowej.
 
  2 komentarze
2 komentarze

Kawęczyn: Umowa na parking i nowy chodnik podpisana

Ponad 200 tyś. zł. kosztować będzie budowa parkingu oraz chodnika prowadzącego do placu rekreacyjno-sportowego w Kawęczynie. Inwestycja realizowana będzie przy wsparciu środków zewnętrznych.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Druhowie dostaną wóz. Wkłady własny gmina zabezpieczy kredytem

Jednostka OSP Kawęczyn znalazła się wśród ochotniczych straży, do których trafią nowe wozy strażackie. Aby zakupić auto z rządowym wparciem potrzebny jest jednak wkład własny. W tym celu do wcześniej zabezpieczonych środków gmina być może zmuszona będzie zaciągnąć kredyt.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Wyższy ekwiwalent dla strażaków ochotników

Radni gminy Kawęczyn jednogłośnie podjęli decyzję o ustaleniu nowych, wyższych stawek ekwiwalentu wypłacanego druhom za udział w akcjach ratowniczych oraz szkoleniach.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Konkurs plastyczny z okazji 50-lecia gminy rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny z okazji 50 - lecia gminy Kawęczyn. Do konkursu wpłynęło 50 prac, komisja miała bardzo trudne zadanie. Gminie Kawęczyn posiada wiele uzdolnionych mieszkańców. W związku z tym po za nagrodami głównymi przyznano też wyróżnienia.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.