Kawęczyn: Koniec ośmioletniej batalii. Kurniki w Czachulcu Nowym mogą powstać

Osiem lat - tyle trwały procedury związane z wydaniem decyzji dotyczącej budowy fermy drobiu w Czachulcu Nowym (gm. Kawęczyn). Inwestycja od samego początku budziła kontrowersje i sprzeciw mieszkańców dwóch gmin - Kawęczyna i sąsiadującej z nią gminy Malanów.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Dorota Młynarska wprowadzi „Kasztanowe Ludki” w rok jubileuszu

Podczas odbywającej się w środę (30 sierpnia) sesji rady gminy Kawęczyn oficjalnie powierzono obowiązki dyrektora Przedszkola Gminnego „Kasztanowe Ludki” Dorocie Młynarskiej. To ona wprowadzi placówkę w kolejne 50 lat istnienia.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Barwny korowód i pachnący chleb na Święto Plonów

W niedzielę, 20 sierpnia mieszkańcy gminy Kawęczyn dziękowali za tegoroczne plony, błogosławiono chleb wypieczony z tegorocznych zbóż, a dobrej zabawie nie było końca. Tradycyjne dożynki w symboliczny sposób zakończyły czas wytężonej pracy, dając miejsce na odpoczynek. 

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Kawęczyn: Strażacka rywalizacja o puchar ufundowany przez Komendanta Głównego PSP

Już w sobotę, 29 lipca w Kawęczynie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP i PSP o Puchar Ufundowany Przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły z całego kraju.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Drogi mają łączyć! Kolejne odcinki oddane do użytku

Dwa ważne i jednocześnie symboliczne przecięcia wstęgi miały miejsce w piątek, 21 lipca w gminie Kawęczyn. Do użytku oddano nowe odcinki dróg w Tokarach Drugich oraz Kawęczynie. To nie tylko większy komfort podróżujących, ale przede wszystkim także bezpieczeństwo mieszkańców 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Zderzenie czterech osobówek. Droga była zablokowana

Kierowcy jadący przez Ciemień w stronę Kawęczyna musieli liczyć się z utrudnieniami. Droga była zablokowania po zderzeniu czterech samochodów osobowych.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Podejrzane ulotki w skrzynkach mieszkańców. Gminy ostrzegają!

W skrzynkach pocztowych mieszkańców kilku gmin powiatu tureckiego pojawiły się ulotki informujące o audytach przeprowadzanych pod kątem m.in. montażu fotowoltaiki. Urzędu Gmin m.in. w Malanowie, Przykonie i Kawęczynie podkreślają, że jest to wyłącznie prywatna inicjatywa i nie mają z tym nic wspólnego. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Wypięknieją sołectwa w powiecie tureckim. Umowy z samorządem województwa podpisane

Miejscowość Olimpia w gminie Brudzew była gospodarzem podpisania umów w ramach tegorocznej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Z powiatu tureckiego dofinansowanie otrzymało 10 projektów, których łączna dotacji wynosi 682 129,00 złotych.
 
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Rowerowa integracja w Żdżarach

Okazją do poznania najbardziej urokliwych zakątków gminy Kawęczyn bez wątpienia był rajd rowerowy wiodący nie tylko głównymi trasami, ale też bocznymi drogami pośród malowniczych pól i łąk w sołectwie Żdżary. Taka wycieczka to nie tylko zachęta do aktywnego spędzania czasu, ale też doskonały sposób na integrację.

Rowerową wyprawę zorganizowano w sobotę, 1 lipca. Mimo kapryśnej pogody chętnych do integracyjnej wycieczki urokliwą trasą nie brakowało. 

Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, a także promocja walorów turystyczno – krajoznawczych Żdżar i okolic.

Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, oddając się rekreacji i czynnemu wypoczynkowi. Na mecie natomiast na wszystkich czekał pyszny regeneracyjny posiłek. 

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/miejscowosci/kaweczyn#sigProId866cf6f60e

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Integracja i zabawa w Marianowie - Kolonii

Niedzielne popołudnie w Marianowie-Kolonii (gmina Kawęczyn) upłynęło pod znakiem dobrej zabawy. Wszystko za sprawą festynu zorganizowanego pod hasłem „Wakacje z funduszem sołeckim”.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.