Kawęczyn: Druhowie z Milejowa podsumowali 2018 rok

OSP Milejów

Członkowie OSP Milejów jako pierwsi w gminie Kawęczyn podsumowali miniony rok. Walne zebranie miało miejsce w sobotę, 5 stycznia.

Walne zebrania sprawozdawcze są okazją do podsumowania działań podjętych przez jednostki OSP w ciągu minionego roku. Na przewodniczącego spotkania wybrano Jarosława Króla. Zebrani wysłuchali sprawozdania z działalności OSP Milejów w roku 2018.

Tamtejsza straż liczy 63 (w tym dziewięć kobiet) druhów - 53 zwyczajnych, czterech honorowych i sześciu wspierających. Jednostka aktywnie uczestniczyła nie tylko w ochronie mieszkańców, ale też włączała się w organizację wydarzeń ważnych dla lokalnej społeczności. Strażacy uczestniczyli w organizacji mszy świętej w intencji druhów z powiatu tureckiego, byli gospodarzami powiatowego spotkania noworocznego, a także organizowali loterię fantową i brali aktywny udział w odpuście parafialnym. W akcjach ratowniczych druhowie brali udział dziewięć razy - sześć razy wyjeżdżali do pożarów, a trzy razy pomagali w likwidacji miejscowych zagrożeń.

Podczas zebrania omówiono też plany na rok 2019. Druhowie mają zamiar wziąć udział w sportowych zawodach pożarniczych, a także imprezach okolicznościowych. W planie jest także organizacja zabawy odpustowej. Nie obędzie się także bez inwestycji w sprzęt. Strażacy z Milejowa chcą w tym roku zakupić m.in. pachołki drogowe, radiostację oraz prądownicę pianową i specjalistyczne ubranie ochronne. W planach jest również remont garażu.

Magdalena Filipiak- piłkarka z sukcesami. Głosujem...
Kawęczyn: Radosne kolędowanie w Tokarach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.