Kawęczyn: Dzień Kukurydzy z pokazami i poradami

Święto Kukurydzy Lipicze Górne

Zwiedzanie poletek, prezentacje, pokaz koszenia oraz konkursy z cennymi nagrodami - tak wyglądał tegoroczny Dzień Kukurydzy w tym roku zorganizowany w miejscowości Lipicze Górne. Wszyscy, którzy w niedzielę (1 września) pojawili się na święcie kukurydzy mieli okazję zapoznać się z wieloma odmianami kukurydzy, wziąć udział w interesujących pokazach oraz konkursach z nagrodami.

Przybyłych przywitał główny inicjator wydarzenia radny powiatowy Jan Gruca oraz przedstawiciel firmy Euralis Sławomir Markiewicz.

Nie zabrakło sprzętu potrzebnego przy uprawie i zbiorach kukurydzy. Trzeba przyznać, że zrobił on duże wrażenie na obecnych rolnikach, którzy przyglądali się najdrobniejszym szczegółom podczas wszystkich prezentacji i z przyjemnością słuchali porad specjalistów.

Ochotnicy wzięli udział w konkursach w którym można było wygrać cenne nagrody. Na sam koniec wszyscy uczestnicy imprezy udali się na poczęstunek, natomiast doradcy jeszcze długo udzielali indywidualnych porad.

Organizatorami wydarzenia były firmy Euralis oraz Michalak z Kawęczyna.

Przykona: Mieszkańcy piknikiem pożegnali wakacje
Uczniowie technikum powrócili w szkolne mury

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.