Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Festyn parafialny w Głuchowie pełen atrakcji dla każdego

Głuchów

Piękna pogoda i dobre nastroje towarzyszyły uczestnikom organizowanego po raz pierwszy festynu parafialnego w Głuchowie (gmina Kawęczyn). Okazją do wspólnej zabawy, ale też modlitwy był obchodzony 12 maja odpust ku czci św. Macieja Apostoła, patrona parafii.

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się od mszy świętej z procesją. Nabożeństwo było jednocześnie podziękowaniem dla wójta Jana Nowaka za 34 lata pracy. Następnie na uczestników czekała już tylko doskonała zabawa. Najmłodsi mogli do woli korzystać z przygotowanych atrakcji - konkursów i zabaw z nagrodami oraz dmuchańców. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w przygotowanych konkursach. Najlepsi w swoich konkurencjach odebrali nagrody z rąk wójta Jana Grucy. Tradycyjnie już odbył się także quiz sprawdzający wiedzę na temat głuchowskiej parafii i wybory parafianina roku. Konkurs wiedzy w którym nagrode ufundował Jan Nowak wygrała Daria Stasiak, natomiast parafianką roku została Anna Szczepaniak.
 
O podniebienia uczestników festynu zadbały natomiast panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz poszczególnych sołectw, dzięki czemu pojawiło się mnóstwo smakołyków. Muzyczną oprawą festynu zajęli się lokalni artyści, w tym m.in. zespół Kawęczyniacy.

Do rodzinnej zabawy zaprosili gości: parafia pw. św. Macieja Apostoła w Głuchowie, Rada Parafialna, Rady Sołeckie z Głuchowa, Wilczkowa i Rzymska BG, Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie, a także jednostki OSP z miejscowości Głuchów i Wilczków.


422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Gm.Turek: „Twoja krew ratuje życie”. Podziel się ż...
Międzynarodowe seminarium naukowe w turkowskim muz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.