Kawęczyn: Gospodynie z Będziechowa w krajowej czołówce Bitwy Regionów

Będziechów

Dobiegł końca konkurs „Bitwa Regionów”, w którym rywalizowały Koła Gospodyń wiejskich z całej Polski. Wielkopolskę rywalizowały panie z Będziechowa, które ostatecznie zakończyły rywalizację zajmując wysokie, czwarte miejsce.

Organizatorzy tegorocznej edycji Bitwy Regionów podkreślali, że panie pokazały, jak wiele jest rzeczy, których można się o polskiej kuchni nauczyć, a forma przygotowania konkursowych dań łączyła w sobie tradycję z nowoczesnością. Specjalnie na konkurs Koło Gospodyń Wiejskich z Będziechowa przygotowało ”Schab z kością nadziewany dziczyzną z sosem borowikowym i zasmażaną kapustą z szagówkami”. Potrawa znalazła się tuż za podium, dając gospodyniom z gminy Kawęczyn miejsce w ścisłej ogólnopolskiej czołówce.

Przypomnieć trzeba, że gospodynie z Będziechowa, mimo krótkiej działalności jako KGW mają już na swoim koncie spore sukcesy. W 2019 roku zajęły drugie miejsce podczas Półfinału Bitwy Regionów w województwie wielkopolskim, który odbył się 16 czerwca 2019 r. w Marszewie podczas Marszewskich Dni Pola, Letnich Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMASZ za golonkę po staropolsku z kapustą i grochem i kluskami ziemniaczanymi „Pół na Pół”.

Władysławów: Festyn ze szczepieniami w Natalii
Dobre i błędne decyzje według Polskiego Stronnictw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 03 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.