Kawęczyn: Gospodynie z Będziechowa w programie „Witaj Wielkopolsko!”

Będziechów

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Będziechowie miały okazję zaprezentować się w programie TVP 3 „Witaj Wielkopolsko!”, gdzie opowiadały o aktywności KGW i planach na przyszłość.

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Będziechowie, Iwona Błaszczyk i Monika Michalak przedstawiły osiągnięcia swojego koła. Jedno z najważniejszych to zajęcie drugiego miejsca podczas półfinału Bitwy Regionów w województwie wielkopolskim. Wówczas to komisję konkursową zachwyciła golonka po staropolsku z kapustą i grochem i kluskami ziemniaczanymi „Pół na Pół”. Teraz przed paniami z Będziechowa kolejne wyzwanie, bowiem ruszyła następna edycja „Bitwy Regionów” i właśnie to stało pretekstem do spotkania z widzami programu TVP 3 Poznań.

Gospodynie z Będziechowa nie zdradziły, jakie danie przygotują tym razem w „Bitwie Regionów”. Pewne jest jedno - będzie to regionalna potrawa, która składać się będzie z dostępnych lokalnie produktów.

Komunie Święte w dobie pandemii koronawirusa
Dzień Europy w Zespole Szkół Technicznych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 13 czerwiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.