Kawęczyn: Mobilny Urzędnik już działa

Mobilny-Urzdnik-w-gminie-Kawczyn
Fundacja Partycypacji Społecznej w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu i instytucjami zagranicznymi realizuje projekt pt. „Mobilny urzędnik. Poprawa dostępności usług publicznych dla mieszkańców o szczególnych potrzebach”. W projekcie bierze udział również gmina Kawęczyn. 
 
 
 
 
Urząd Gminy w Kawęczynie jest uczestnikiem projektu w fazie testowaniu modelu „Mobilny Urzędnik”. Celem tego etapu jest wypracowanie modelu świadczenia usług publicznych przez pracowników samorządowych, w miejscu zamieszkania klienta. Funkcjonująca w gminie Kawęczyn usługa o nazwie Mobilny Urzędnik, polegają na zapewnieniu mieszkańcom gminy, osobom o specjalnych potrzebach, którzy z powodu niepełnosprawności lub wieku mają ograniczenia w poruszaniu się w stopniu uniemożliwiającym samodzielną wizytę w urzędzie.
 
Mieszkańcy gminy Kawęczyn, którzy mogą skorzystać z Mobilnego Urzędnika to osoby o specjalnych potrzebach, które z powodu wieku lub deficytów zdrowotnych są zagrożone wykluczeniu społecznemu i obywatelskiemu, osoby niepełnosprawne prawnie i biologicznie osłabione chorobami z  czasowym lub trwałym  ograniczeniem możliwością poruszania się i dotarcia do miejsca świadczenia usług, osoby  starsze, zależne (15+), bądź osoby, które z powodu niepełnosprawności ruchowej lub starszego wieku mają problemy w poruszaniu się w stopniu uniemożliwiającym samodzielną wizytę w Urzędzie Gminy w Kawęczynie. Świadczenie usługi odbywa się poza siedzibą urzędu, w miejscu zamieszkania danej osoby (przebywającej na terenie gminy Kawęczyn).
 
Osoby zainteresowane skorzystaniem z obsługi przez Mobilnego Urzędnika dokonują zgłoszenia telefonicznie – tel. 63 288 59 21, wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez opiekuna osoby o specjalnych potrzebach, chcącej skorzystać z pomocy Mobilnego Urzędnika, który może zgłosić taką potrzebą w Urzędzie Gminy w Kawęczynie (Kawęczyn 48 Biuro Obsługi Klienta). Zgłoszenia może dokonać opiekun osoby o specjalnych potrzebach bądź osoba trzecia. W zgłoszeniu należy krótko wyjaśnić czego dotyczy sprawa, podać imię i nazwisko,
adres, a także numer telefonu do kontaktu. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Usługi w ramach działania Mobilnego Urzędnika realizowane są we wtorki i czwartki, w godzinach 10.00 – 14.00.
 
Zakres spraw realizowanych przez Mobilnego Urzędnika
- złożenie deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
 - złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia o wielkości gospodarstwa i o niezaleganiu w opłacaniu podatków,
- wniosek o wydanie zaświadczenia z zakresu podatków i opłat lokalnych
 - złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego,
-  złożenie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
 - zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew,
- wniosek o zapewnienie dowozu uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli i szkół,
- złożenie informacji w sprawie podatku od nieruchomości rolnego/leśnego,
- wniosek o zameldowanie,
- wniosek o wydanie dowodu osobistego,
- czynności związane z nadaniem numeru PESEL,
Rusza organizacja transportu pacjentów na szczepie...
Władysławów: Niebezpieczny tlenek węgla w kamienic...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Jan w czwartek, 14 stycznia 2021 00:20

Ta mobilna urzędniczka niczego sobie..

Ta mobilna urzędniczka niczego sobie..
Gość
środa, 20 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.