• rodamed strona2 baner

Kawęczyn: Nadać blask wspomnieniom

Wspomnień Blask

„Wspomnień blask” - cykl artykułów ukazujących się w miesięczniku wydawanym przez gminę Kawęczyn został dostrzeżony i nagrodzony przez samorząd województwa wielkopolskiego.

- „Wspomnień blask” to dla mnie wspaniała przygoda, a także niezapomniana podróż do minionych lat, pełna bogatych przeżyć, różnorodnych emocji oraz doświadczeń. Nigdy nie sądziłam, że ów cykl przyniesie tyle dobra, że wniesie tak wiele w moje życie - tak mówi o swojej pracy i pasji autorka cyklu, Paulina Woźniak.

Jej artykuły tworzące projekt „Wspomnienia wiecznie żywe” nagrodzono w konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego - edycja XIX”. Do konkursu przystąpić mogły gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie i powiaty, podległe im instytucje lub organizacje i podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego w zakresie działań proekologicznych i prokulturowych.

Najważniejsi dla autorki są bohaterowie cyklu - jak sama podkreśla są to cudowni ludzie, którzy wykazali się ogromną odwagą, aby mówić o tym, co często jest dla nich trudne, wręcz wzruszające. Są też oczywiście piękne i wzruszające wspomnienia - wszystkie mają niepowtarzalny blask.

- Podczas powstawania takiego artykułu zawsze mogę liczyć na pomoc oraz wsparcie rodziny owych osób, jak również pana wójta Jana Nowaka. Swój szacunek, a także wdzięczność za długie rozmowy o przeszłości wyrażam poprzez ten cykl, który jest inspiracją do poznawania dziejów naszego regionu, odkrywania lokalnej tożsamości. „Wspomnień blask” daje mi energię, możliwość poznania wyjątkowych osób, motywuje do wielu działań, rozwija mnie w wielu dziedzinach życia. Bez wątpienia jest to próba ocalenia niewypowiedzianej na głos historii naszej Małej Ojczyzny. Swoimi artykułami chcę zachęcić młode pokolenie do poznawania przeszłości, do spoglądania na nią z innej perspektywy - mówi Paulina Woźniak.

W uroczystej gali wręczenia nagród oprócz samej autorki wzięli udział także wójt Jan Nowak oraz przewodniczący rady gminy Piotr Gebler

Władysławów: Stypendia dla pracowitych, ambitnych ...
Tuliszków: Mistrzostwa Polski DUKO w Brazylijskim ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość w wtorek, 09 październik 2018 14:08

Piękne artykuły, warte przeczytania !!!!

Piękne artykuły, warte przeczytania !!!!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.