Kawęczyn: O swojej gminie wiedzą wszystko

Konkurs Kawęczyn

W którym roku powstała gmina Kawęczyn, jaką ma powierzchnię, kiedy powstał herb gminy - z takimi pytaniami mierzyli się uczestnicy organizowanego już po raz dziewiętnasty Konkursu Wiedzy o Gminie Kawęczyn.

Do zmagań przystąpiło 24 uczestników, którzy wcześniej zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Z przygotowanym testem wszyscy poradzili sobie znakomicie. Poziom był tak wyrównany, że o zajęciu czołowych lokat decydowała dogrywka. Nagrody przyznawano w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów klas I-VI najlepsza okazała się Magdalena Osiborska, drugie miejsce zajęła Natalia Tomczyk, a trzecie - Zuzanna Linka. Równorzędne nagrody za miejsce czwartek trafiły do Marietty Matuszewskiej oraz Aleksandry Janiak.

Wśród starszych uczniów zwycięstwo zapewniła sobie Weronika Wojtczak, tuż za nią uplasowała się Patrycja Piąstka, a trzecia była Amanda Dzikowska. Na miejscu czwartym znalazł się Jakub Morusiński. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe z rąk dyrektor szkoły Arlety Biegańskiej, sołtysa Sylwestra Kasprzaka oraz wójta Jana Nowaka. Każdy z uczestników otrzymał też dyplom i drobne upominki. Podziękowania trafiły też do nauczycielek, które przygotowywały uczniów do konkursu i czuwały nad jego organizacją.

Władysławów: Wyszyńska Dziesiątka pobiegła po raz ...
Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej przy SP 4

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.