Kawęczyn: Olimpijczycy wrócili do Głuchowa. Mieszkańcy powitali strażackich mistrzów

Głuchów

W niedzielny (24 lipca) wieczór druhny i druhowie z OSP Głuchów, którzy brali udział odbywającej się w Słowenii olimpiadzie pożarniczej według regulaminu CTIF powrócili do domu. Mieszkańcy przygotowali dla nich specjalne powitanie.

Kobieca i męska drużyna OSP Głuchów wzięła udział w Międzynarodowej Olimpiadzie CTIF, która w odbywała się w miejscowości Celje w Słowenii. Druhny zajęły trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji, zdobywając olimpijski brąz. Druhowie okazali się natomiast najlepsi wśród Polaków i z 14 miejscem również znaleźli się w złotej strefie medalowej

Uroczyste zakończenie olimpiady miało miejsce w sobotę, 23 lipca, a już w niedzielny wieczór mieszkańcy mogli powitać swoich mistrzów w remizie OSP Głuchów. Wśród tych, którzy wyszli na spotkanie olimpijczykom nie zabrakło nie tylko ich najbliższych, ale też wicestarosty tureckiego Władysława Karskiego, wójta gminy Kawęczyn Jana Nowaka oraz prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP Grzegorza Ciesielskiego.

Fot. K. Szczeciński/Powiat Turecki

Tuliszków: Dachowanie w Kępinie. Utrudnienia na kr...
Przykona: Piłkarskie emocje na turnieju w Smuslku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.