Kawęczyn: Piątek trzynastego szczęśliwy dla Dziewiątki

Otwarcie drogi

Mieszkańcy Dziewiątki w gminie Kawęczyn korzystają już z nowej drogi. Oficjalnie inwestycję oddano do użytku w piątek, 13 maja, a jej koszt to ponad dwa miliony złotych.

Przebudowa odcinka drogi powiatowej Czachulec – Dziewiątka – Kowale Pańskie kosztowała ponad dwa miliony złotych, przy czym praktycznie cała inwestycja została dofinansowana z projektów rządowych. Ponad 1,6 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a reszta wkładu pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z budżetu powiatu dołożono 200 złotych.

- Cieszę się, że przy udziale środków rządowych powstała wyremontowana droga powiatowa, która będzie służyć mieszkańcom powiatu, miejscowości Dziewiątka i gminy Kawęczyn. Ta inwestycja została zrealizowana z minimalnym udziałem środków powiatowych i taki jest właśnie cel funduszów rządowych - podkreślał minister rolnictwa Ryszard Bartosik, obecny na oficjalnym oddaniu inwestycji do użytku.

Radości z wykonanej drogi nie kryje również wójt gminy Kawęczyn, Jan Nowak:

- To droga, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo. To bardzo ważny odcinek, bo w pobliskim Młodzianowie znajduje się Środowiskowy Dom Samopomocy i jest spory ruch - podkreślał Jan Nowak.

Droga w Dziewiątce została poszerzona, zyskała nową nawierzchnię, a tym samym stała się bezpieczniejsza dla użytkowników.

Montaż folii grzewczej podłogowej – poradnik
Merchandising dla influencerów - budowanie relacji...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - gość w piątek, 13 maja 2022 22:12

Garniaki mają parcie na szkło!!!!!!!!!!

Garniaki mają parcie na szkło!!!!!!!!!!
Gość - inflacja 30% w piątek, 13 maja 2022 19:09

Trzeba było jeszcze szkodnika z NBP zaprosić .

Trzeba było jeszcze szkodnika z NBP zaprosić .
Gość - ***** *** w piątek, 13 maja 2022 17:20

Brakuje ziemniaków na rowerze jak kiedyś .

Brakuje ziemniaków na rowerze jak kiedyś .
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.