Kawęczyn: Rolnicy poszkodowani podczas gradobicia. Liczą na odszkodowania za stracone plony

plony

Tegoroczne lato nie jest łaskawe dla rolników. Susza przeplatana groźnymi wichurami, burzami i gradobiciem sprawiła, że wielu z nich poniosło straty.

W gminie Kawęczyn płynęło 91 wniosków dotyczących zniszczeń wywołanych gradobiciem. Pod koniec czerwca i w lipcu na terenie gminy Kawęczyn wystąpiło gradobicie oraz wichury, w których ucierpiały uprawy.

W Urzędzie Gminy powołano specjalną komisje, zajmująca się szacowaniem strat. Problem polega na tym, że pomoc dla poszkodowanych rolników nie jest w stu procentach pewna.

– Czekamy, podobnie jak było to kilka lat temu w Ciemieniu. Czekamy i mamy nadzieję, że jakaś pomoc będzie – mówił podczas sierpniowej sesji wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

W sprawie poszkodowanych rolników rozmawiał on również z ministrem rolnictwa Ryszardem Bartosikiem, przekazując mu swoje prośby.
XI Otwarte Mistrzostwa Gminy Malanów w Beach Socce...
Runmageddon Kids w Turku. Zapraszamy!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.