Kawęczyn: Rozeznajmy się w historii, czyli edukacyjno-przyrodnicze wędrówki mieszkańców Marianowa Kolonii

Mieszkańcy Marianowa Kolonii

Aktywny dzień mają za sobą mieszkańcy Marianowa-Kolonii, którzy zdecydowali się na edukacyjno-przyrodniczą wędrówkę po swoim sołectwie. Wcześniej zadbali także o teren sołeckiej działki.

Projekt "Rozeznajmy się w historii czyli jak za pomocą edukacyjno-przyrodniczej wędrówki poznać Marianowską Wieś" realizowany jest w ramach konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara i dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Projekt został napisany przez Paulinę Woźniak, która jest pomysłodawczynią wędrówki. Dzięki dofinansowaniu w wysokości pięciu tysięcy złotych udało się uporządkować teren sołeckiej działki, zasiać trawę i posadzić krzewy.

Zwieńczeniem działań w ramach projektu była edukacyjno-przyrodnicza wędrówka po całym sołectwie, która odbyła się w niedzielę, 11 sierpnia. Mieszkańcy Marianowa-Kolonii wybrali się na pierwszy rajd. Wszyscy zostali podzieleni na cztery grupy, które przy każdym wyznaczonym przystanku odpowiadały na pytania dotyczące historii wsi. Dodatkowo Paulina Woźniak opowiadała ciekawostki związane z historią miejscowości, ludźmi tam mieszkającymi, obiektami ważnymi dla Marianowa-Kolonii. W lesie uczestnicy wędrówki rozpoznawali gatunki drzew. Na zakończenie odbyło się ognisko, które było jednocześnie pierwszą integracyjną imprezą zorganizowaną na sołeckiej działce. Projekt dobiegł końca, ale wszyscy są zgodni, że nie była to ostatnia wędrówka mieszkańców.

Kawęczyn: Sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Będziec...
Gm.Turek: Strefy aktywności dla mieszkańców Słodko...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.