Kawęczyn: Rusza trzeci etap budowy przydomowych oczyszczalni

Jan Nowak

Jak podczas poniedziałkowej (1 lutego) sesji rady gminy Kawęczyn informował wójt Jan Nowak, niebawem rozpocznie się trzeci etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Zakończyło się już postępowanie przetargowe, w którym wyłoniono wykonawcę zadania.

Przypomnijmy, że gmina Kawęczyn na realizację kolejnego etapu otrzymała pomoc finansową w wysokości 700 218,00 zł. Środki przyznano w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operację pn. "Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Kawęczyn - III etap”. W dwóch poprzednich etapach, dzięki pozyskiwanym funduszom, udało się wybudować w gminie Kawęczyn 127 przydomowych oczyszczalni o łącznej wartości ponad 1,3 mln zł.

Realizacją trzeciego etapu zajmie się wyłoniona w przetargu firma z Pleszewa. Koszt tego zadania to ponad 1,1 mln zł. Do końca marca gotowe mają być dokumentacje projektowe, a do 30 czerwca zamontowanych zostanie pierwsze 25 oczyszczalni. Pozostałe 20 sztuk wykonanych ma zostać do 31 sierpnia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spotkani...
Powierzenie pełnienia obowiązków dowódcy JRG Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.