Kawęczyn: Sukcesy na strażackiej olimpiadzie. Druhny z Głuchowa trzecią drużyną świata, a druhowie najlepsi wśród Polaków!

OSP Głuchów

Wspaniałe informacje prosto ze strażackiej olimpiady w słoweńskim Celje. Podczas rozgrywanych zawodów doskonale spisały się drużyny z Głuchowa (gm. Kawęczyn). Drużyna kobiet zajęła trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji, zdobywając olimpijski brąz. Druhowie okazali się natomiast najlepsi wśród Polaków.

Tydzień temu kobieca i męska drużyna OSP Głuchów wyruszyła w drogę na Międzynarodową Olimpiadę CTIF, która w odbywa się w miejscowości Celje w Słowenii. Olimpiada to impreza sportowa rangi światowej, na którą składają się XVII Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF i XXIII Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Zawody służą wymianie doświadczeń oraz wspieraniu pokojowej współpracy pomiędzy strażami wszystkich krajów.

Odbywające się przez kilka miesięcy treningi przyniosły efekty. W piątkowe (22 lipca) popołudnie zawodnicy z OSP Głuchów spisali się wyśmienicie, zajmując 14. miejsce na świecie i pierwsze wśród polskich drużyn.

Gratulujemy!

fot. OSP Głuchów

Gm. Turek: Jeździeckie popisy i rywalizacja zaprzę...
Malanów: Smakowicie i radośnie na pikniku w Feliks...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - gość3 w niedziela, 24 lipca 2022 12:15

Ok, gratulacje:-) Tylko proszę pamiętać, że te zawody to zabawa w pożarnictwo:-) Zwłaszcza polewanie z hydronetek:-)

Ok, gratulacje:-) Tylko proszę pamiętać, że te zawody to zabawa w pożarnictwo:-) Zwłaszcza polewanie z hydronetek:-)
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.