Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Udka z kaczki z wyróżnieniem w Bitwie Regionów

Marianki z Marianowa

Udka z kaczki podane z puree i sałatką z buraczków przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Marianki z Marianowa (gm. Kawęczyn) zdobyły uznanie w oczach jury II etapu Bitwy Regionów. Gospodynie za swoje popisowe danie otrzymały wyróżnienie.

„Bitwa Regionów” to konkurs organizowany od 2015 roku przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy zaangażowaniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Celem konkursu Bitwa Regionów jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Wielkopolski półfinał rywalizacji tym razem zorganizowano w Ślesinie.

Konkurencja była ogromna, a wszystkie przygotowane dania - wspaniałe. Powiat turecki reprezentowało KGW Marianki z Marianowa w gminie Kawęczyn. To właśnie te gospodynie w maju podbiły serca komisji konkursowej podczas eliminacji powiatowych. Serdecznie gratulujemy kulinarnego wyróżnienia.
 
fot. Marianki z Marianowa
Malanów: Wypadek na drodze wojewódzkiej. Jedna oso...
Dobra: Zlot passatów już po raz piąty

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - wer w poniedziałek, 04 września 2023 09:43

A dlaczego kobiety zasłoniły kwotę na wyróżnieniu? Taka wysoka czy taka niska?

A dlaczego kobiety zasłoniły kwotę na wyróżnieniu? Taka wysoka czy taka niska?
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.