Kawęczyn: Elżbieta Tomczak będzie zastępcą wójta

Z początkiem kwietnia nastąpią zmiany we władzach gminy Kawęczyn. Stanowisko zastępcy wójta obejmie Elżbieta Tomczak, która kieruje również referatem rozwoju gminy.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Pożar budynku mieszkalnego. Jedna osoba ewakuowana

Trwa akcja dogaszania pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Kawęczyn. Na miejscu obecni są strażacy oraz funkcjonariusze policji. Jedna osoba została ewakuowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Służby w walce z koronawirusem na terenie gminy

Burmistrzowie oraz wójtowie z terenu całej Polski stanęli przed niezmiernie trudnym zadaniem. Starając się zapewnić bezpieczeństwo i zminimalizować skutki związane z wystąpieniem koronawirusa samorządowcy podejmują szereg działań.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Dwie mieszkanki gminy powalczą w finale Miss Województwa Wielkopolskiego

Gabriela Wachowska z Głuchowa oraz Anna Gibasiewicz, pochodząca z Kowali Pańskich będą ubiegać się o koronę najpiękniejszej Wielkopolanki. Finał konkursu odbędzie się w Poznaniu pod koniec maja.

  0 komentarze
0 komentarze

Uczcili pamięć prof. Regulskiego z okazji 30-lecia samorządu w Polsce

Samorząd terytorialny funkcjonuje w Polsce już od 30 lat. Zbliżająca się rocznica była okazją do upamiętnienia prof. Jerzego Regulskiego, który w latach 90. odpowiadał za wprowadzenie reformy. W zorganizowanych w Poznaniu uroczystościach uczestniczył wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Wielkopolska nie ma przed nimi tajemnic

Uczniowie ze szkół podstawowych z całego powiatu tureckiego zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi naszego regionu podczas XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Najlepsi awansują do etapu wojewódzkiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Palladowy Hit dla miłośników dziejów

Działające w gminie Kawęczyn Koło Miłośników Dziejów i Tradycji Regionu w Kawęczynie zostało nagrodzone Palladowym Hitem. Specjalne wyróżnienie przyznano także dla wójta Jana Nowaka. 
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Zmagania w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego

Sobotni poranek wypełnił salę sportową w Kawęczynie ogromną dawką emocji. Wszystko za sprawą odbywających się tam Mistrzostw Gminy Kawęczyn w Tenisie Stołowym. Na najlepszych czekały puchary i dyplomy.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Pożarniczą wiedzę mają w małym palcu

Młodzież Zapobiega Pożarom - pod takim hasłem od lat organizowany jest Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. W gminie Kawęczyn przeprowadzono już eliminacje, które wyłoniły reprezentantów do etapu powiatowego.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Śmieci coraz więcej, system coraz droższy

Dyskusja na temat systemu gospodarowania odpadami zdominowała obrady środowej (5 lutego) sesji rady gminy Kawęczyn. Niestety, mało jest optymistycznych wniosków na kolejne miesiące - liczba śmieci rośnie i rosną również koszty.

  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.