Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju nagrodzone przez zarząd województwa

Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju nagrodzone przez zarząd województwa

Wspólne działania Stowarzyszenia Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju oraz Koła Miłośników Dziejów i Tradycji Regionu zostały docenione i nagrodzone przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystej gali na ręce wójta Jana Nowaka wręczono nagrodę za projekt upamiętniający ofiary epidemii cholery, która miała miejsce w XIX wieku.

Dwa lata temu pasjonaci dziejów gminy Kawęczyn podjęli się realizacji projektu „Zachowanie dziedzictwa historycznego Gminy Kawęczyn poprzez wydanie biuletynu informacyjnego o epidemii cholery z XIX wieku oraz ustawienie pamiątkowej tablicy w Kowalach Pańskich” finansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 „Wparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Prace rozpoczęły się w lipcu 2017 roku, kiedy to został złożony wniosek o powierzenie grantu do Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju w ramach projektu „Promocja kultury i kapitału społecznego regionu”, a ich namacalnym efektem były uroczystości, które zorganizowano w grudniu ubiegłego roku oraz wydany biuletyn.

Podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” Stowarzyszenie Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju otrzymało nagrodę za podjęte działania.

Motywacja, zabawa i nauka- czyli Language Abenteue...
Dobra: Szukają kochającego domu… Wzruszająca histo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.