Każdy potrzebuje „Godziny spokoju”. Premiera w kaliskim Teatrze

Godziny spokoju

"Godzina spokoju" w reżyserii Michała Grzybowskiego to błyskotliwa komedia francuskiego autora Floriana Zellera. Widzowie będą mogli oglądać ją od piątku 8 listopada na Dużej Scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W główną rolę paryskiego melomana i mitomana wcieli się Michał Wierzbicki.

Paryżanin Michel jest pasjonatem jazzu. Pewnego sobotniego poranka udaje mu się wreszcie upolować wymarzonego „białego kruka” – oryginalne winylowe wydanie pierwszej płyty swojego idola. Jedyne, czego pragnie, to usiąść w skupieniu w salonie i posłuchać zdobyczy.

Tymczasem cały świat zdaje się mieć inne plany. Żona koniecznie musi wyznać mu tajemnicę sprzed lat, syn pojawia się niezapowiedziany, namolny sąsiad puka do drzwi ze skargą… Nie wspominając już o awarii hydraulicznej spowodowanej przez polskiego hydraulika, który wcale nie mówi po polsku.

Kłamca i manipulator Michel jest gotowy zrobić wszystko, by mieć w końcu święty spokój. Jednak nie będzie to takie proste, bo wymarzona godzina szczęścia powoli zamienia się w katastrofę…

„Zależy nam na tym, aby widzowie bardzo dobrze bawili się na tym przedstawieniu, ale wychodząc z teatru mieli refleksję nad sobą i swoim życiem. Ten spektakl to nie tylko i wyłącznie rozrywka – mówi reżyser – Opowiadamy o tym, że warto żyć w zgodzie ze sobą i walczyć o siebie, ale jednocześnie być uczciwym w stosunku do bliskich”.

Spektakl reżyseruje Michał Grzybowski – doskonale znany kaliskiej publiczności aktor, reżyser, scenarzysta. To drugi spektakl w reżyserii Michała na deskach kaliskiego Teatru, w czerwcu 2018 r. reżyserował „Kamień i Popioły” Daniela Danisa na Scenie Kameralnej. Wcześniej realizował inny tekst Floriana Zellera pt. „Kłamstwo” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Niedługo zakończą się prace nad pełnometrażowym filmem w jego reżyserii – "Biały potok" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej.

Na Dużej Scenie zagra siedmioro aktorów z kaliskiego zespołu. W roli Michela pojawi się Michał Wierzbicki, aktor związany z kaliską sceną od 24 lat. Jego żonę zagra Izabela Wierzbicka, a w rolę zbuntowanego syna wcieli się Jakub Łopatka. Na scenie zobaczymy też: Agnieszkę Dulęba-Kaszę, Michała Felczaka, Wojciecha Masacza oraz Lecha Wierzbowskiego.

Scenografię zaprojektował kaliszanin Wojciech Stefaniak, jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich scenografów. Kostiumy przygotował Tomasz Walesiak.

Premiera spektaklu odbędzie się na Dużej Scenie w piątek 8 listopada na Dużej Scenie. Kolejne spektakle 9, 10, 11, 12 listopada oraz 7, 8, 14, 28 grudnia. Kaliski Teatr zagra „Godzinę spokoju” również w sylwestrowy wieczór 31 grudnia.

Dofinansowanie od marszałka na zakup węzy pszczele...
SP4 dla akcji „Szkoła pamięta”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.